Cofnij
 • Telefony Huawei i zrzuty ekranu w formie zdjęć oraz nagrań wideo

  Huawei Support


  Potrzebujesz notatek z telefonu "tu i teraz" ? Chcesz zapisać na pamiątkę ważną chwilę transmitowaną właśnie live ? Coś przykuło Twoją uwagę w internecie i chcesz na szybko zrobić zrzut ekranu? A może chcesz uwiecznić na nagraniu jakiś skomplikowany proces?

  W najnowszych telefonach Huawei uchwycisz ekran nie tylko za pomocą zdjęcia, ale także w formie wideo. Nagranie dźwiękowe lub wideo.

  Nagranie dźwiękowe lub wideo.

  W celu rejestracji dłuższego wycinka ekranu w postaci filmu lub dźwięku, Huawei np. P20 Pro czy P10 służy pomocą w dwóch wariantach.

  Pierwszy to wciśnięcie i przytrzymanie dwóch przycisków równocześnie: ekranu blokady oraz górnej części przycisku głośności (czyli „głośniej”).  Na ekranie pojawi się licznik, po którym rozpocznie się nagranie ekranu. Uwaga, jeśli wykonujesz tę czynność po raz pierwszy, pojawi się powiadomienie o nagraniu oraz instrukcja obsługi.

  Drugi sposób uwolni cię od używania palców. Wystarczy dwukrotnie zapukać kłykciem a następnie potwierdzić jedną z dwóch opcji rejestracji - dźwięku lub wideo.

  Jak wyłączyć nagrywanie? Należy wykonać jedną z czynności aktywujących nagranie. To oznacza, że wystarczy dwukrotnie  zapukać kłykciem. Inny sposób to równoczesne naciśnięcie i przytrzymanie przycisku blokady i "głośniej" . Można również nacisnąć na ikonkę kwadratu przy funkcji STOP w prawym górnym rogu ekranu,znajdującym się obok zapisu czasu nagrania.


  Zrzut ekranu
  Zdjęcie zrzutu ekranu jest równie proste i intuicyjna. Zapukaj dwa razy kłykciem w ekran telefonu. Usłyszysz dźwięk, a efekt zobaczysz na ekranie. I już.

  Drugi, standardowy sposób na zrzut, to równoczesne przyciśnięcie przycisku głośności oraz przycisku blokady.

  Trzecim rozwiązaniem jest rozwinięcie górnego menu i wybranie z niego skrótu do funkcji zrzutu ekranu.