Cofnij

W obiektywie Łukasza Ziętka

Niełatwo jest zachować własny język i styl w skonwencjonalizowanym świecie fotografii mody i kampanii reklamowych. Łukaszowi Ziętkowi się to udało. Połączył minimalizm z naturalnością, siłą wyrazu i prostotą, dzięki czemu jego portrety, edytoriale i sesje promocyjne posiadają niepowtarzalny charakter.

 

Fotograf z wizją

 

Inspiracje czerpie z tego, co go otacza – rzeczy, budynków i ludzi. Z tego powodu w swoich pracach często odnosi się do architektury i designu. Dzięki temu jego zdjęcia potrafią zachwycić minimalizmem i czystością formy.

 

Choć dużo uwagi poświęca formie fotografii, równie poważnie podchodzi do swoich bohaterów. Postacie z jego zdjęć tętnią naturalnością, której afirmacja jest dla Ziętka niezwykle ważna. Dlatego też znany jest między innymi z umiejętności zrywania sztucznych, medialnych masek z postaci showbiznesu, z którymi pracuje.

 

Gdy fotografuje modę i designerskie kolekcje, również nie daje się zamknąć w sztywnych ramach konwencji. Nie ogranicza się do prostego przedstawienia, ale za pomocą obiektywu wydobywa z cudzych dzieł to, co w nich najważniejsze, esencjonalne.

 

Człowiek sukcesu

 

W trakcie swojego zawodowego życia fotografował celebrytów, artystów i muzyków, współpracując z większością znanych magazynów w Polsce. Wśród nich były między innymi: Twój Styl, Elle, Fashion, Harper's Bazaar, InStyle, Pani i inne.

 

Nie unika też pracy na własny rachunek. Jest autorem wielu niekomercyjnych fotografii. Jego autorski cykl “Numbers” został opublikowany w prestiżowym serwisie theones2watch.com. Twierdzi, że jako artysta zafascynowany jest ulotnością czasu.

 

Obrazy malowane światłem

 

Swoje oryginalne, autorskie idee będzie realizował również we współpracy z Huawei. Do dyspozycji ma najnowszy model smartfona Huawei P8, który umożliwi mu tworzenie między innymi obrazów malowanych światłem.

 

Oprócz tego nawiąże współpracę z innymi naszymi partnerami, jak chociażby Local Heroes, którym pomoże przygotować wyjątkowy lookbook ich kolekcji inspirowanej designem Huawei.

http://lukaszzietek.tumblr.com

 

 

 

 

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj