Cofnij

Miasto namalowane światłem

Praca fotografa to jego życie. Chęć uchwycenia w kadr każdego momentu. Żal, kiedy nie zdążysz zarejestrować tego, co cię poruszyło. Ciągłe poszukiwanie inspiracji w otaczającym świecie, wypatrywanie najlepszych kadrów oraz idealnego sprzętu.

 

#TajemniceMiasta

 

Cenię sobie noce, kiedy po dniu pełnym pracy wsiadam na motor i jadę w miasto. Lubię ten sposób przemieszczania się, pozwala mi dotrzeć praktycznie w każde miejsce. Nie muszę wozić całego sprzętu, wystarczy mój Huawei P8 i statyw. Noc daje mi natomiast okazję do uchwycenia miejsc, które w dzień wyglądają zupełnie inaczej, a swoje tajemnice odkrywają dopiero po zmroku… Nocne światła zmieniają całą miejską architekturę, spotykani ludzie także zachowują się zupełnie inaczej, niż za dnia.

 

#Noc i #Magia

 

W ciągu dnia, często przemieszczając się gdzieś w pośpiechu, nie mam okazji zatrzymać się i rozejrzeć wokół. Za to w nocy, kiedy miasto zmienia swoje oblicze, ja mogę wykorzystać wolny czas na odkrywanie interesujących miejsc. Jest w tym swego rodzaju magia – nawet zwykłe osiedlowe podwórko, przez które przechodzimy po kilka razy dziennie, może stać się idealnym plenerem dla nocnych zdjęć. Możemy obserwować, jak wraz z upływem godzin zmienia się światło, układ cieni i cała sceneria. Popularne miejsca, w których w ciągu dnia dominuje zgiełk i szalone tempo, wyciszają się i pokazują od zupełnie nowej strony.

 

#RozpalKreatywność

 

Nocą możemy niespiesznie fotografować wybrane obiekty. Ciemności to także najlepszy moment na wykorzystanie funkcji malowania światłem w Huawei P8. Kolorowe linie laserów na tle ciemnego nieba, wody, czy budynków dają niespotykane efekty. Cała sceneria zyskuje nowy wymiar. Wystarczy pomysł i chwila cierpliwości, aby uzyskać doskonałe zdjęcie. Nawet wtedy, kiedy kadr nie jest wystarczająco oświetlony – zdjęcie staje się jeszcze bardziej wyraziste. Moja ulubiona funkcja podczas robienia takich zdjęć to długi czas ekspozycji, który pozwala mi malować zupełnie nowe, fantastyczne obrazy. I tylko ode mnie i moich pomysłów zależy, jakie barwy i nastrój będzie miała kolejna taka noc.

 

Zobaczcie, jak wygląda moje fotografowanie nocą => 

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj