Cofnij

Metody zabezpieczeń w Huawei Mate20 Pro

Smartfony stały się urządzeniami, z którymi praktycznie się nie rozstajemy. Biorąc pod uwagę błyskawicznie rosnącą listę aplikacji z których na codzień korzystamy, stały się też nośnikiem naszych najbardziej prywatnych danych. Dotyczy to nie tylko galerii zdjęć, ale również prywatnych wiadomości, bieżących notatek czy zaplanowanych wydarzeń w kalendarzu. Warto więc zabezpieczać dostęp do naszych smartfonów przed niepowołanymi do tego osobami, szczególnie w przypadku zagubienia lub kradzieży telefonu. Istnieje szereg tzw. standardowych metod zabezpieczenia ekranu, typu: kod PIN, hasło czy wzór. Jednak aby te rozwiązania były skuteczne, należy zadbać by były jak najbardziej skomplikowane i unikalne. To z kolei wymusza jednak na użytkowniku konieczność zapamiętania np. skomplikowanego hasła, a ponadto wywołuje dyskomfort gdy użycie go jest wymuszone za każdym razem gdy chcemy skorzystać z naszego smartfona.

Metody zabezpieczeń w Huawei Mate20 Pro

W celu odblokowania urządzenia możemy jednak wykorzystać metody, których nie musimy pamiętać, które działają błyskawicznie, a przede wszystkim są w pełni unikalne. Są to metody biometryczne, czyli takie, które identyfikują użytkownika na podstawie jego unikalnych cech dotyczących linii papilarnych (czytnik linii papilarnych), lub twarzy (skaner twarzy 3D). Te dwie metody, choć powszechnie dostępne i popularne, w przypadku Huawei Mate20 Pro niosą za sobą unikalne rozwiązania technologiczne, zwiększając zarówno komfort, niezawodność ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Odblokowanie telefonu za pomocą twarzy 3D – Face Unlock

Jedną z kluczowych funkcjonalności smartfona Huawei Mate20Pro jest skaner twarzy 3D. Unikalne rozwiązanie, które znajduje swoje zastosowanie zarówno w fotografii mobilnej jak również w bezpieczeństwie urządzenia. Skaner twarzy 3D traktuje naszą twarz nie jako płaszczyznę, a trójwymiarowy obiekt z ogromną ilością charakterystycznych i unikalnych elementów. Dzięki temu, wykluczamy praktycznie możliwość odblokowania urządzenia przez osobę podobną do nas, o podobnych rysach twarzy czy też przez fotografię z naszym wizerunkiem. Co więcej, zupełnie nieistotne jest czy aktualnie posiadamy na swojej twarzy zarost, okulary czy mocny makijaż. Skanując twarz skierowaną niekoniecznie wprost do kamery, urządzenie błyskawicznie wychwytuje nasze wyjątkowe cechy które są po prostu niezmienne. Ponadto, wykorzystanie podczerwieni w skanerze 3D twarzy, umożliwia jej poprawną identyfikację nawet w bardzo trudnych warunkach oświetlenia np. w ciemnym pomieszczeniu.Czytnik linii papilarnych na ekranie telefonu – Finger Print

Równie innowacyjną i bezpieczną metodą jest wykorzystanie skanera odcisku linii papilarnych. Zazwyczaj taki skaner znajduje się na tylnej obudowie lub pod wyświetlaczem na przednim panelu urządzenia. Innowacyjność tego rozwiązania w przypadku Huawei Mate20Pro, dotyczy umieszczenia skanera nie pod, a na ekranie smartfona. Technologia ta zapewnia nie tylko jeszcze większe bezpieczeństwo dostępu do naszych danych ale przede wszystkim komfort z jego korzystania.

Mając do czynienia z tak dużym i wydajnym wyświetlaczem, naturalne i intuicyjne jest korzystanie z zasobów smartfona naszym kciukiem. W ten sam sposób w jaki korzystamy z urządzenia na co dzień, nawigując kciukiem po ekranie, możemy odblokować urządzenie. Jednocześnie możemy cieszyć się wykorzystaniem wyświetlacza na praktycznie całym frontowym panelu Huawei Mate20Pro. Przy pierwszej rejestracji linii papilarnych, odwzorowujemy dokładnie każdy element opuszka naszego kciuka – również jego krawędzie. Sztuczna inteligencja zaszyta w Mate20Pro, uczy się, z którego fragmentu opuszka korzystamy najczęściej i podpowiada skanerowi by rozpoczął identyfikację właśnie od unikalnych cech tej części linii papilarnych. Dzięki temu odblokowanie urządzenia poprzez skaner odcisków palca jest nie tylko nieprawodpodnie szybkie, ale również niezawodne, niezależnie z której strony przyłożymy palec do ekranu.
Technologia gwarantująca komfort i bezpieczeństwo

Huawei Mate20 Pro dostarcza wielu unikalnych i nowoczesnych rozwiązań, które mają na celu nie tylko polepszenie komfortu użytkowania smartfona, ale również zwiększenie jego bezpieczeństwa.

Te dwa skanery: 3D twarzy oraz linii papilarnych w wyświetlaczu, przemawiają za tym by jednak zabezpieczać swoją prywatność oraz osobiste dane przechowywane w urządzeniu, nie rezygnując jednocześnie z komfortu i wygody codziennego użytkowania.

Autor: Daniel Burek, Ekspert ds. Rozwoju Produktu

ZOBACZ Unboxing HUAWEI Mate20 Pro - najpotężniejszego smartfona na świecie

  • ala

    Czy twarz to może równie dobrze byc rzeźba? Ot choćby coś z Rodina https://pl.wikipedia.org/wiki/Auguste_Rodin ?