Cofnij

Od tabletu oczy nie bolą!

Kolejny rok szkolny przed nami. Każdy chce zapewnić swojemu dziecku możliwie jak najlepsze warunki do nauki. Do rodziców rękę wyciąga technologia. Jeżeli korzystamy z niej w odpowiedni sposób. I jeżeli sprzęt jest odpowiedni. Jedną z kwestii, na którą warto zwrócić uwagę jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pociech. 

Z przeprowadzonych badań wynika, że w ponad połowie gospodarstw z tabletu korzystają wszyscy domownicy, a co piąty Polak daje też urządzenie dzieciom, by zająć im czas. Huawei proponuje więc szereg rozwiązań, które zapewnią naszym pociechom bezpieczeństwo. Funkcja „kącik dziecięcy” zablokuje dostęp do nieodpowiednich treści. Czytnik linii papilarnych zablokuje ważne dane i dokumenty przed niepowołanymi rękami. Zaawansowane funkcje ekranu sprawią, że dzieci będą się mogły uczyć i bawić nie psując sobie przy tym wzroku.

Uniwersalny podręcznik

Nasze szkoły wciąż korzystają z tradycyjnych książek. To nie znaczy, że uczniowie nie mogą wspomagać się technologią. Mogą. A nawet powinni. A co sprawdzi się lepiej niż lekki tablet? Dzięki niemu Twoje dziecko będzie miało szybki dostęp do wszystkich niezbędnych materiałów. Nauczy się korzystać z nowinek technologicznych, łącząc przyjemne z pożytecznym. Przed trudnym sprawdzianem szybko odświeży sobie ważny materiał, a na przerwie zrelaksuje się słuchając ulubionej muzyki, czy grając w grę. Przy tym wszystkim, jeżeli wybierzesz dobry sprzęt, nie narazisz wzroku swojej pociechy.


W dobrym świetle 

Przede wszystkim liczy się dobry wyświetlacz. Dzięki niemu oczy dziecka nie będą się męczyć. W klasie, przy dużym oświetleniu tablet Huawei MediaPad M3 Lite będzie świecił inaczej, niż w ciemnym korytarzy, czy podczas czytania książki tuż przed spaniem. Jasność ekranu dopasuje się automatycznie, a Twoje dziecko nie poczuje różnicy w jakości. No i zachowa zdrowy, dobry wzrok.Lekki jak… kubek

Najlepiej wszystko mieć pod ręką. I mieć do tego dostęp. W sekundę. Tableta nie trzeba włączać. W najpilniejszym momencie Twoje dziecko może w mgnieniu oka skorzystać z jego pomocy naukowej. Poza tym, nie obciąży szkolnego plecaka, bo waży mniej więcej tyle samo co… kubek herbaty!

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj