Cofnij

Premiera najnowszego smartfona Huawei Mate 20 lite!

HUAWEI Mate 20 lite jest najnowszym dzieckiem marki HUAWEI. Stylowy, wydajny, wyposażony w sztuczną inteligencję smartfon powinien wzbudzić zachwyt nawet wśród tych najbardziej wymagających odbiorców. Jego przedsprzedaż ruszyła 27 sierpnia! Ale to nie jedyna dobra wiadomość. Kupując smartfona w pakiecie dostajecie dodatkowo wagę Smart Scale.Dzięki niej w łatwy sposób można na bieżąco kontrolować masę ciała i zawartość tkanki tłuszczowej. A jakie możliwości daje Ci Huawei Mate 20 lite?
Cztery obiektywy wspomagane sztuczną inteligencją AI

Za sprawą zaawansowanej technologii AI aparaty w smartfonach HUAWEI pozwalają dostrzec więcej szczegółów niż ludzkie oko. Taki też jest HUAWEI Mate 20 lite. Wyposażony w cztery obiektywy – po dwa na tylnej i przedniej obudowie – wykorzystuje sztuczną inteligencję, która rozpoznaje tła oraz obiekty, sugerując najlepsze oświetlenie oraz nasycenie barwami. Dzięki temu zdjęcia – wykonane nawet przy słabym oświetleniu - mogą być wspaniałe i zjawiskowe. Wysoka jakość zdjęć wynika także z zastosowania podwójnych aparatów. Rozdzielczość głównego przedniego obiektywu wynosi 24 megapiksele (f/2.0), a tylnego – 20 megapiksele (f/1.8). Jeden, jak i drugi wspierają dodatkowe obiektywy (2 mpx). Odpowiadają one za gromadzenie i przetwarzanie danych z głębi pola oraz tworzenie efektu bokeh: tło jest delikatnie rozmyte, a kontury obiektów w pierwszym planie ostre i wyraźne.Funkcja trójwymiarowego modelowania twarzy

Dodatkowe korzyści oferuje funkcja trójwymiarowego modelowania twarzy oraz specjalny algorytm upiększania. Po sprawnej identyfikacji m.in. rysów twarzy, płci i koloru skóry wskazuje odpowiednie filtry kosmetyczne, które zapewniają wyraźną i niepowtarzalną teksturę fotografowanej osoby. Sztuczna inteligencja wspomaga także zarządzanie poszczególnymi obiektami, które widoczne są zarówno w pierwszym, jak i dalszym planie: każdy obiekt może uzyskać odpowiednią ostrość i nasycenie barwami. Dotyczy to także tła, które można ręcznie zastąpić scenerią wyciętą z innych fotografii.  


Perspektywiczny ekran FullView

HUAWEI Mate 20 lite został wyposażony w duży perspektywiczny ekran FullView o rozdzielczości FullHD+ (2340 x 1080). Przekątna wynosi 6,3 cala, a proporcje - 19,5:9. Zainstalowanie tak dużego wyświetlacza nie wymagało jednak zwiększenia wymiarów smartfona. Wygodnie leży w dłoni, a nawigowanie palcem nie sprawia żadnej trudności. W porównaniu ze starszymi modelami ramki w HUAWEI Mate 20 lite są cieńsze, a wyświetlacz jeszcze większy. Dzięki temu oglądanie zdjęć i filmów jest bardziej komfortowe.

Ogromna moc i płynność działania

HUAWEI Mate 20 lite napędza nowy ośmiordzeniowy procesor Kirin 710 z wbudowaną sztuczną inteligencją.  Procesor dzięki temu może wykonywać miliardy operacji w ciągu jednej sekundy! Przez co korzystanie ze smartfona może być jeszcze szybsze, płynniejsze i wydajniejsze, a do tego intuicyjne. HUAWEI Mate 20 lite oferuje ponadto pamięć 4 GB RAM oraz 64 GB ROM. Jakby tego było mało slot na kartę micro SD umożliwia rozbudowanie pamięci o kolejne 256 GB. Zatem szanse, że telefon zacznie się zacinać, są minimalne.
Długi czas pracy na jednym ładowaniu

Podczas projektowania HUAWEI Mate 20 lite zadbano także o to, aby smartfon mógł długo pracować na jednym ładowaniu. Taką możliwość zapewnia bateria o pojemności 3750 mAh. Dodatkowym atutem jest funkcja szybkiego ładowania baterii przy wykorzystaniu ładowarki z najnowszych modeli smartfonów.
Sprawdź, gdzie można kupić HUAWEI Mate 20 lite: