Cofnij

HiVison i inteligentne gesty w Mate20 Pro

Smartfon do zadań specjalnych?

Sztuczna inteligencja to niewątpliwie jedna z kluczowych cech najnowszej serii smartfonów Huawei Mate20. To właśnie w tej serii, znajdziemy podwójny moduł NPU – potężną jednostkę dedykowaną do wspierania procesów AI w naszym smartfonie. Dzięki temu sztuczna inteligencja służy nam praktycznie w każdym aspekcie korzystania z telefonu. Najlepszym i najbardziej popularnym przykładem jest fotografia mobilna. Dzięki wsparciu naszego inteligentnego asystenta jesteśmy w stanie osiągnąć najlepszą jakość i wyjątkowe efekty w naszych fotografiach. Jednak AI zastosowane w Huawei Mate20 Pro, pozwala również przekroczyć horyzont możliwości smartfonów. Internet, z którego korzystamy również w telefonie, zawsze był najbardziej dostępnym źródłem wiedzy. Jednak za sprawą środowiska HiVision, odkrywanie i poznawanie świata jest jeszcze bardziej przystępne, szybkie i po prostu ciekawsze.

Poznawaj świat ze sztuczną inteligencją

HiVision to zestaw narzędzi zawartych w smartfonach serii Huawei Mate20, które idealnie łączą możliwości aparatu fotograficznego i sztucznej inteligencji. Tym razem jednak nie chodzi o efekt ulepszania zdjęć. Aparat fotograficzny jest w tym zestawie „okiem”, które widzi i obserwuje rzeczywistość. Sztuczna inteligencja w tym samym czasie interpretuje i dostarcza użytkownikowi ogrom cennych informacji o obserwowanej rzeczywistości. Warto opisać zalety tej funkcjonalności na przykładzie turysty zwiedzającego jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy czy świata. Ustawiając aparat w smartfonie w kierunku znanego budynku czy monumentu, natychmiast otrzymujemy informację z opisem danego obiektu wraz z linkiem do dokładnego opisu w serwisie TripAdvisor. Dotyczy to zarówno znanych budynków, zabytków, pomników, jak również dzieł sztuki.Język obcy wcale nie taki obcy

Kolejna funkcjonalność rodziny HiVision to inteligenty tłumacz. Przykładając aparat do tekstu, cała widoczna treść jest automatycznie przetłumaczona na dowolny z dostępnych języków. Wracając do przykładu turysty, jest to wyjątkowo przydatna i wygodna funkcjonalność, szczególnie w lokalnych restauracjach gdzie często brakuje menu nawet w języku angielskim. Na takie menu nałożona zostanie automatycznie treść w wybranym przez nas języku. Za zamianę tekstu „na żywo” odpowiada technologia Rozszerzonej Rzeczywistości (ang. Augmented Reality, AR). Jest to więc kolejna, potężna technologia zaszyta w najnowszym Huawei Mate20 Pro.

Oszczędność czasu i kalorii

Pozostając jeszcze przez moment przy temacie restauracji warto przyjrzeć się kolejnej propozycji HiVision. Bardzo popularnym trendem w mobilnym świecie stało się uwiecznianie na fotografii wyjątkowych i ciekawych potraw, które spotykamy w różnych restauracjach. Z naszym najnowszym flagowcem możemy znacznie więcej. Smartfon nie tylko zrobi zdjęcie danego produktu czy potrawy, ale dostarczy informacji o jej kaloryczności. Sztuczna inteligencja jest w stanie zidentyfikować dany produkt, a ponadto oszacować jego wagę, rozmiar, a także kaloryczność.

Błyskawiczne zakupy

Rozpoznanie produktu obiektu niezależnie czy jest to potrawa, osoba czy budynek to niewątpliwie ogromna zaleta możliwości sztucznej inteligencji. Pozwala nam odkrywać świat i pogłębiać wiedzę o nim, pozwala również błyskawicznie zrozumieć treści w zupełnie nieznanych nam językach czy obliczyć kaloryczność produktu w codziennej diecie., Pozostaje pytanie, w jaki sposób identyfikacja obiektu może nam ułatwić życie jeszcze bardziej. W perspektywie przedświątecznej gorączki najlepszą odpowiedzią są: zakupy. Często zdarza się, że zauważyliśmy bardzo interesujący nas produkt, np. wyjątkowe buty, kurtkę czy zabawkę dla dziecka. Nie znając jednak marki i nazwy produktu bezskutecznie próbujemy wyszukać w internetowych sklepach dokładnie to co tak wyjątkowo rzuciło nam się w oczy. W tym przypadku możemy spokojnie polegać na sztucznej inteligencji zaszytej w Huawei Mate20 Pro. Smartfon ukierunkowany w kierunku interesującego nas produktu zidentyfikuje go i przeszuka dla nas niezmierzone zasoby asortymentu sklepów internetowych, w celu wyszukania właśnie tego konkretnego produktu. Nam pozostaje tylko pojedyncze kliknięcie, by móc błyskawicznie zamówić i opłacić nasz wymarzony prezent.

Więcej niż smartfon

Rodzina funkcjonalności HiVision to przede wszystkim możliwość wykorzystania pełnego potencjału technologicznego sztucznej inteligencji, tak by maksymalnie ułatwiał życie użytkowników smartfonów Huawei. Jest to również jasny dowód na to, że AI jest tym czynnikiem, który mocno przesuwa granicę możliwości wykorzystania smartfona.

Autor: Daniel Burek, Ekspert ds. Rozwoju Produktu

Zobacz także video - Obsługa Huawei Mate20 Pro inteligentnymi gestami


Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj