Cofnij

Tryb prosty w Huawei P smart 2019

Intuicyjna obsługa, uproszczony interfejs, duże ikony sześciu najważniejszych aplikacji, dopasowany rozmiar tekstu, zawsze widoczne napisy i wyjątkowo łatwy dostęp – to nowa odsłona trybu prostego, przydatnej funkcji w najnowszej wersji smartfona Huawei P smart 2019.

Smartfony z roku na rok są coraz nowocześniejsze, a co za tym idzie, również bardziej skomplikowane w obsłudze. Dla osób starszych, słabowidzących i tych, którym zależy na łatwym dostępie do najczęściej używanych aplikacji oraz maksymalnej prostocie korzystania z urządzenia, rozwój technologiczny nieraz przysparza więcej kłopotów, niż pożytku. Z myślą o ich potrzebach uruchomiliśmy odświeżoną funkcję trybu prostego, w który można przejść zawsze wtedy, kiedy zależy nam na szybkim, łatwym i wygodnym dostępie do najbardziej potrzebnych aplikacji.


Jak włączyć tryb prosty?

Przejście w tryb prosty jest bardzo łatwe. Wystarczy wejść w Ustawienia, następnie kliknąć System i włączyć opcję Tryb prosty. Po uruchomieniu trybu możemy wybrać sześć aplikacji, które są nam niezbędne i z których po prostu korzystamy najczęściej np. kontakty, wiadomości, kalendarz, mail czy ulubione media społecznościowe. W trybie prostym wybrane aplikacje będą wyświetlały się na ekranie głównym w dużym, widocznym rozmiarze. Dzięki funkcji trybu prostego możemy także dopasować rozmiar tekstu do naszych potrzeb i wzroku. Czcionka może wyświetlać się nawet w bardzo dużym rozmiarze, co pozwala na swobodne korzystanie z aplikacji osobom starszym oraz słabowidzącym. Uproszczony interfejs pozbawiony zbędnych elementów, widoczne ikony oraz prosta, intuicyjna obsługa to często te walory, które przekonują osoby starsze i słabowidzące do korzystania ze smartfona. Tryb prosty został stworzony, by zapewnić komfort i bezpieczne korzystanie z urządzenia wszystkim użytkownikom.


Komu najbardziej przyda się tryb prosty?

Funkcja trybu prostego dedykowana jest przede wszystkim osobom starszym oraz słabowidzącym, dla których korzystanie ze smartfona w systemie Android nieraz bywa sporym wyzwaniem. Osoby te często gubią się w ilości komunikatów i zainstalowanych aplikacji na ekranie głównym, a także miewają kłopoty z czytaniem tekstów i nazw ikon, których rozmiar nie jest dostosowany do ich wzroku. Starsi użytkownicy smartfonów najczęściej korzystają z podstawowych aplikacji, takich jak np. kontakty, wiadomości, mail, kalendarz, galeria zdjęć i filmów czy przeglądarka internetowa. Dodatkowe aplikacje często niepotrzebnie utrudniają codziennie korzystanie ze smartfona, a słabo czytelne napisy zmuszają do bliskiego przyglądania się ekranowi. Opcja trybu prostego nie tylko ułatwia korzystanie z najważniejszych funkcji smartfona, ale przede wszystkim pokazuje, że z urządzenia mobilnego korzystać może absolutnie każdy, bez względu na wiek, umiejętności czy kłopoty ze wzrokiem.

Idealna opcja dla zabieganych

Co jednak ciekawe, z trybu prostego skorzystać może każdy, komu zależy na prostymi i szybkim dostępie do najpotrzebniejszych aplikacji. Kiedy? Na przykład w trakcie wyprawy w góry, treningu albo podczas przerwy w rowerowej przejażdżce. Tryb prosty znacznie ułatwia korzystanie ze smartfona, dlatego warto włączyć go wtedy, gdy jesteśmy bardziej, niż zwykle zajęci. Przykładowo, podczas treningu, gdy nasz smartfon znajduje się w holderze, możemy łatwo i bez konieczności wyjmowania urządzenia, odebrać telefon czy sprawdzić maila. Tryb prosty wyjątkowo dobrze sprawdza się u osób zabieganych, które potrzebują tylko niezbędnych aplikacji, widocznych ikon, a przede wszystkim błyskawicznego dostępu do ważnych informacji. Nieprzypadkowo to spore ułatwienia dla osób pracujących w zawodach kuriera czy handlowca. Odebranie telefonu, ustalenie trasy czy szybkie wysłanie wiadomości tekstowej jest teraz znacznie łatwiejsze i bardziej wygodne. Tam, gdzie liczy się czas, prostota, komfort oraz intuicyjna obsługa – tryb prosty jest niezastąpiony.


Moda na prostotę nie przemija

W czasie, gdy nowe technologie dominują rozwój urządzeń mobilnych, Huawei z jednej strony idzie z duchem czasu, a z drugiej nie zapomina o tych, dla których prostota obsługi jest największą zaletą smartfona. Odświeżona funkcja trybu prostego w smartfonie Huawei P smart 2019 jest prawdziwym hołdem dla wciąż potrzebnej prostoty oraz intuicyjnej obsługi. Dla osób, które nie mają potrzeby śledzenia nowości, a chcą swobodnie korzystać ze smartfona niezależnie od swojego wieku czy zdrowotnych ograniczeń, ale też dla tych wszystkich, którzy chcą łatwo i wygodnie korzystać z najważniejszych aplikacji to niezwykle przydatna, intuicyjna opcja.

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj