Cofnij

12 powodów, dla których seria Huawei P30 jest przełomowa

Jeśli od nowego smartfona oczekujesz wytrzymałości, zaawansowanych funkcji napędzanych siłą sztucznej inteligencji oraz aparatu, który zmienia reguły gry, poznaj dwa modele z nowej serii Huawei P30. Smartfony Huawei P30 i P30 Pro odkryją przed tobą niespotykane dotąd możliwości i udowodnią, że technologia może z powodzeniem wspierać niemal każde działanie użytkownika.

#1 P jak piękne fotografie

Nowe smartfony w ofercie Huawei zachwycają niespotykanymi dotąd możliwościami w obszarze fotografii. Model Huawei P30 pozwala z łatwością wykonywać zachwycające ujęcia pełne wyraźnych detali i barw. To smartfon, w którym zmieniona została technika rozpoznawania kolorów z palety RGB na RYB. Dzięki temu zdjęcia zyskują jeszcze więcej światła, a utrwalone obrazy są pełne najmniejszych szczegółów. Poza tym Huawei P30, podobnie jak jego wyższy odpowiednik Huawei P30 Pro, posiada funkcję szerokiego planu, która pozwala uchwycić krajobraz w całej okazałości.

Z kolei Huawei P30 Pro umożliwia wykonywanie zdjęć w prawdziwie artystycznej jakości. To smartfon, z którym możesz fotografować co tylko zechcesz, bez ograniczeń. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w aparacie fotograficznym smartfona pozwalają spektakularnie utrwalać otaczającą rzeczywistość, bez względu na porę dnia czy warunki pogodowe.

Oba modele wyposażone zostały w najnowocześniejszy, wyjątkowo czuły aparat Leica. Huawei P30 oferuje trzy obiektywy, a Huawei P30 Pro aż cztery. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom użytkownicy mają szansę cieszyć się doskonałą jakością zdjęć i filmów. Niezawodne są tu również tryby profesjonalnej fotografii, które wspiera sztuczna inteligencja (AI). Smartfony napędzane jej siłą automatycznie dobierają ustawienia aparatu w taki sposób, aby zdjęcia były jak najlepsze.


#2 P jak poczwórny aparat Leica z AI

Główny aparat Huawei P30 Pro został wyposażony w aż cztery zaawansowane technologicznie obiektywy, które oferują niesamowite możliwości fotograficzne. Największą nowością w aparacie obu smartfonów jest układ peryskopowy zastosowany w specjalnym teleobiektywie. Dzięki tej technologii, możesz korzystać z mocy super zoomu i wykonywać zdjęcia nawet na dużym zbliżeniu.

System potrójnego aparatu Leica w Huawei P30 pozwala pokazać na zdjęciu świat w całej okazałości. Ten zaawansowany system z niezwykle czułym aparatem 40 MP, ultra-szerokim obiektywem 16 MP i obiektywem telefotograficznym 8 MP umożliwia wykonywanie niemal idealnych zdjęć.

Moduł aparatu głównego w Huawei P30 Pro wykorzystuje obiektyw o rozdzielczości 40 MP z przesłoną f/1.6, szerokim kątem oraz stabilizacją OIS. Kolejny, szerokokątny obiektyw charakteryzuje się 20 MP matrycą i przesłoną f/2.2. Następna kamera to nowoczesne rozwiązanie typu ToF (z ang. Time of Flight). Dzięki temu aparatowi, smartfon oblicza odległość oraz głębokość fotografowanego obiektu.

Na uwagę zasługuje także zastosowany w obu modelach przedni aparat 32 MP. Rozpoznaje on fotografowaną twarz i pozwala w prosty sposób stworzyć idealne selfie. Jakość i ostrość obrazu aparat automatycznie dostosowuje do warunków, dzięki czemu zdjęcia można robić przy słabym oświetleniu, jak również „pod światło”. Sztuczna inteligencja HDR+, która wspomaga smartfony z serii P30, analizuje ujęcie i pozwala doskonale wyróżnić postać w taki sposób, aby zdjęcie nie było „prześwietlone”. Balans ostrości oraz koloru na różnych warstwach dokładnie eksponuje twarz i emocje, powodując jednocześnie, że krajobrazy za postacią są dokładnie widoczne.

#3 P jak praktyczny super zoom

Aparat fotograficzny w obu modelach został wyposażony w obiektyw, który umożliwia wykonanie zdjęć z wyjątkowymi zbliżeniami na fotografowane przedmioty. W smartfonie Huawei P30 użytkownik może wykorzystać 3-krotny zoom optyczny, 5-krotny zoom hybrydowy, a dodatkowo może użyć nawet 30-krotnego zoomu cyfrowego. Aparat fotograficzny w obu wariantach ma też udoskonalony układ stabilizacji OIS, który w połączeniu ze stabilizacją AIS (AI Huawei stabilisation), umożliwia zrobienie zdjęcia z zachowaniem bardzo dużej szczegółowości i uchwycenie detali niewidocznych gołym okiem. Smartfon Huawei P30 Pro pozwala na jeszcze większe i bardziej szczegółowe zbliżenia. Użytkownik może wykonywać zdjęcia z wykorzystaniem 5-krotnego zoomu optycznego, 10-krotnego zoomu hybrydowego, a nawet z 50-krotnego zoomu cyfrowego.


#4 P jak przełomowy tryb nocny

Wiele profesjonalnych aparatów fotograficznych w ciemności nie rejestruje nic poza czarnym obrazem. Jednak ze smartfonami z serii P30 ciemność nie będzie już przeszkodą w robieniu zdjęć. Huawei P30 posiada udoskonalony tryb nocny i wartość ISO na ekstremalnie wysokim poziomie czułości (204 800 w aparacie fotograficznym). W modelu Huawei P30 Pro czułość ISO aparatu fotograficznego w trybie automatycznym wynosi nawet 410 tys. (parametr ten jest prawie czterokrotnie wyższy niż w poprzednim modelu Huawei P20 Pro). Zastosowany po raz pierwszy w obu wariantach, nowy sensor SuperSpectrum, absorbuje więcej światła, dzięki czemu tryb nocny można stosować nie tylko przy robieniu zdjęć, ale także podczas nagrywania video.

#5 P jak pierwszorzędna stabilizacja obrazu w trybie wideo

W obu smartfonach z serii P30 udoskonalona stabilizacja optyczna OIS (Optical Image Stabilization) aparatu fotograficznego połączona jest ze stabilizacją AIS, którą wspiera sztuczna inteligencja (Huawei AI Stabilization). To funkcje, które minimalizują zakłócenia wywołane przez drgania ręki. Kiedy użytkownik jest w ruchu (np. w trakcie  jazdy na rowerze), rejestrowany obraz wideo nie trzęsie się tak mocno jak miało to miejsce dotychczas. Dzięki temu nagrany film ogląda się z przyjemnością nie tylko na smartfonie, ale również na dużych telewizorach. Utrwalone chwile można z powodzeniem odtwarzać nawet w rozdzielczości 4k.

#6 P jak przybliżenia i oddalenia

Smartfony Huawei P30 i P30 Pro pozwalają dostrzec na zdjęciach nawet najdrobniejszy szczegół. Obiektyw makro umożliwia utrwalanie bardzo małych obiektów. Tryb SuperMacro przybliża je i sprawia, że użytkownik uzyskuje bardzo wyraźną fotografię z odległości 2,5 cm!

Huawei P30 Pro dodatkowo zachwyca trybem ultraszerokokątnym, który zmienia reguły gry w obszarze fotografowania rozległych krajobrazów. Tryb ultraszerokokątny zwiększa fotografowany obszar aż o 50% w stosunku do zdjęć robionych smartfonem Huawei P20 Pro. Wystarczy wybrać tryb „0,6x” na ekranie i bez potrzeby oddalania się od obiektu sfotografować interesujący widok. Teraz zamiast ujęcia jednej kamienicy, utrwalisz budynek wraz z architekturą wokół niego, a zamiast fragmentu góry, sfotografujesz piękno całego pasma.

#7 P jak portret z efektem bokeh

Huawei P30 Pro umożliwia wykonanie fotografii z artystycznym efektem bokeh. A dzięki aparatowi Leica, który jest wyposażony w obiektyw ToF (Time of Flight), użytkownik może z powodzeniem modyfikować efekt „rozmytego tła”. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu, artystycznie zamglona przestrzeń za fotografowaną postacią zostaje podzielona na kilka warstw. Warstwy znajdujące się bliżej fotografowanej osoby są wówczas bardziej wyraziste, a warstwy bardziej od niej oddalone są charakterystycznie „zamglone”.


#8 P jak premium design

Ekran 6.1” OLED zastosowany w modelu Huawei P30 jest tak precyzyjnie zaprojektowany, aby dostarczyć użytkownikom jeszcze lepszych wrażeń wizualnych. Paleta nasyconych barw jest teraz widoczna praktycznie w każdych warunkach.

Co ciekawe, w obu smartfonach nie zobaczymy już prostokątnego wcięcia na ekranie, którym dysponowały poprzednie modele z serii P20. Wcięcie zostało maksymalnie zmniejszone do nowoczesnego rozwiązania DewDrop. Telefony wyróżniają się też zdecydowanie bardziej zaokrąglonymi krawędziami, przez co ich obudowy idealnie leżą w dłoni. Połączenie szkła i metalu zastosowane w Huawei P30 i P30 Pro wpisuje się w najnowsze trendy wzornictwa, zachwycając fanów efektownych smartfonów. Estetycznym i bardzo wygodnym rozwiązaniem jest też skaner odcisku palca zintegrowany z wyświetlaczem.

Poza tym oba smartfony występują w oryginalnych wariantach kolorystycznych. Użytkownik ma do wyboru znane z wcześniejszej serii P20 kolory: czarny i Aurora niebieski oraz niespotykane dotąd warianty, inspirowane barwami natury. Mieniący się opal to zdecydowany bohater tej serii, w szczególności dla tych użytkowników, którzy chcą wyróżniać się oryginalnym smartfonem.

#9 P jak przyspieszone ładowanie

Ładowanie właśnie przestało być uciążliwe! Huawei P30 został wyposażony w baterię o pojemności  3650 mAh*, która w standardowych warunkach zapewnia od 1,5 do 2 dni użytkowania. Dzięki funkcji szybkiego ładowania Huawei SuperCharge, baterię można naładować do poziomu 58% w zaledwie 30 minut. Z kolei krótkie ładowanie pozwala osiągnąć 25% w zaledwie 10 minut.

Wyższy model z serii, czyli Huawei P30 Pro, jest wyposażony w baterię o pojemności  4200 mAh*, która pozwala na 1,5 do 2 dni użytkowania w standardowych warunkach. Smartfon oferuje też funkcję szybkiego ładowania Huawei SuperCharge 40W, dzięki której bateria ładuje się do poziomu 70% w zaledwie 30 minut. Krótkie ładowanie zapewnia 30% już po 10 minutach. Nowością jest funkcja ładowania bezprzewodowego 15W, a także funkcja ładowania zwrotnego. Dzięki niej smartfon może służyć za przenośny, bezprzewodowy powerbank – wystarczy zbliżyć go do innego urządzenia, a jego bateria zostanie naładowana energią z Huawei P30 Pro.

#10 P jak przenoszenie plików przez zbliżenie

OneHop to nowa, innowacyjna funkcja telefonów oraz ultrabooków Huawei. To dzięki niej można bardzo szybko i łatwo przenieść pliki z jednego urządzenia na drugie. Wystarczy tylko przyłożyć smartfon Huawei P30 lub P30 Pro do komputera MateBook 13 i bezpiecznie przenieść dane między urządzeniami. Kabel, Wi-Fi czy USB nie będą już potrzebne. Prędkość transferu może sięgać aż 30 Mbps, a to pozwala na przeniesienie np. 500 zdjęć (po 3MB każde) w 1 minutę, a 1GB filmu tylko w 42 sekundy. Funkcja OneHop działa równie szybko także w drugą stronę. Dzięki niej łatwo przeniesiesz pliki z komputera na smartfon.


#11 P jak poznaj historię z dwóch stron

Nowoczesna funkcja Huawei Dual-View Video daje możliwość wykonania zdjęcia, na którym, oprócz pełnego obrazu, będzie widoczne także perfekcyjne zbliżenie. Dzieje się tak dlatego, że dwa tylne aparaty smartfonów z serii P30 pracują jednocześnie i w tym samym momencie obejmują obie perspektywy. Dzięki temu możesz na przykład utrwalić zarówno sportowe emocje na twarzy zawodnika grającego w meczu futbolowym, jak i elementy toczącej się na boisku gry. Teraz już nic nie umknie twojej uwadze.

#12 P jak prosty edytor video z AI

Smartfony z serii P30 pomagają pielęgnować niepowtarzalne, filmowe wspomnienia. Teraz możesz w prosty sposób stać się także reżyserem utrwalonych obrazów. A wszystko dzięki rozbudowanym funkcjom edytora video, wspieranego możliwościami sztucznej inteligencji. To funkcja, która znacznie ułatwia łatwą edycję zarejestrowanego materiału i pozwala stworzyć świetny efekt, którym możesz się pochwalić znajomym. Wystarczy wskazać ulubione filmy, aby automatycznie poddać je obróbce. Edytor pozwala na przykład nakładać na materiał wideo filtry, zmieniać prędkość odtwarzania, a także dodawać specjalne napisy czy muzykę w tle. Porządkowanie wspomnień z podróży czy ważnych, życiowych momentów jeszcze nigdy nie było tak proste.

Nowe modele z serii Huawei P30 to smartfony, które idą z duchem czasu, zapewniając swoim użytkownikom przełomowe funkcjonalności i wyjątkowo piękny wygląd. Jeśli chcesz przetestować ich możliwości przed zakupem, wpadnij do salonu Huawei Warszawa w Centrum Handlowym Arkadia. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania i zaprezentują działanie urządzeń.

* Model dostępny od 26.03 w sklepie stacjonarnym Huawei.

Przeczytaj więcej o:

Huawei P30: https://consumer.huawei.com/pl/phones/p30/
Huawei P30 Pro: https://consumer.huawei.com/pl/phones/p30-pro/
  • Zapisany do testów
    Wiktor W

    Super sprzęt, tylko narazie jeszcze nie do końca rozgryziony i trochę drogi