Cofnij

Przełomowy rok dla Huawei

Kilkanaście premier nowych urządzeń, współpraca z Robertem Lewandowskim i rozwój punktów serwisowych – to tylko niektóre z kluczowych wydarzeń z 2016 roku, które będziemy miło wspominać. Ostatnie 12 miesięcy było dla Huawei czasem bardzo udanym i bardzo dynamicznym. Zapraszamy na krótkie podsumowanie mijającego roku!Zaczynamy od premiery naszego flagowca – Huawei P9 – który pojawił się na rynku w kwietniu i na nowo zdefiniował standardy fotografii mobilnej. Dzięki współpracy z firmą Leica Camera AG, użytkownicy smartfonów po raz pierwszy dostali bowiem telefon z podwójnym aparatem. Wszystko po to, aby wynieść mobilną fotografię na jeszcze wyższy poziom.

Ale nie tylko podwójny aparat był naszym powodem do dumy w modelu Huawei P9. Za serce smartfona posłużył nowy 8-rdzeniowy i 64-bitowy procesor Kirin 955. Z kolei bateria o pojemności 3000 mAh oznaczała dłuższą pracę na jednym ładowaniu.

Huawei P9 został bardzo dobrze przyjęty, a kilka miesięcy później linia P9 była kompletna – na rynku zadebiutowały modele P9 Lite i P9 Plus oferujące użytkownikom rozwiązania idealnie dopasowane do ich potrzeb.

Naturalną kontynuacją rozwoju marki była listopadowa premiera smartfona Huawei Mate 9 oraz jego ekskluzywnej wersji Porsche Design Huawei Mate 9


W kontekście premier urządzeń, które miały miejsce w 2016 roku, z pewnością warto wspomnieć jeszcze o Huawei MateBook. Wzbudził on spore poruszenie wśród gości na Mobile World Congress w Barcelonie. Stworzyliśmy go z myślą o najbardziej wymagających klientach biznesowych – to dlatego wyposażyliśmy go w procesor szóstej generacji Intel® Core ™
m-series, a na pokładzie znalazł się system Windows 10.


Rok 2016 obfitował w liczne premiery. Oprócz smartfonów z linii P9, Mate 9 i urządzenia Huawei MateBook zaprezentowaliśmy także tablety MediaPad, wearables takie jak TalkBand B3 i HuaweiFit oraz smartfony pod marką Honor – Honor 8, Honor 7 lite i Honor 5x.


Z Lewym w jednej drużynie

Mijający rok był także szczególny dla marketingu Huawei. W ostatnich 12 miesiącach kontynuowaliśmy współpracę z Robertem Lewandowskim, który przywdział barwy Huawei pod koniec 2015 roku.

Przed mistrzostwami Europy wystartowała kampania „Make it possible” z Robertem, promująca model Huawei P9.


W trakcie imprezy we Francji, fani Huawei mieli natomiast okazję bliżej poznać kapitana reprezentacji Polski w serii krótkich wywiadów "Momenty i miejsca" publikowanych w mediach społecznościowych Huawei oraz na łamach naszego bloga.


Robert pojawił się także w kampanii #BePresent, w której zachęcaliśmy do odłożenia smartfona na bok i spędzenia świątecznych chwil w rodzinnym gronie. Warto podkreślić, że nasza reklama znalazła się na liście TOP 10 świątecznych reklam, przygotowanej przez branżowy serwis AdsOfBrands.com.


Nowe produkty i nasze działania przełożyły się także na notowania marki Huawei na całym świecie. W prestiżowym zestawieniu Interbrand, prezentującym najlepsze globalne marki na świecie, zanotowaliśmy imponujący, bo aż 18-procentowy, wzrost. W efekcie awansowaliśmy o 16 pozycji w klasyfikacji TOP 100 – na 72. miejsce.

Z kolei w rankingu BrandZ podskoczyliśmy o 20 oczek i znaleźliśmy się na 50. miejscu najbardziej wartościowych globalnych marek w 2016 roku. To tylko rozbudza nasz apetyt przed nowym rokiem!

Klient przede wszystkim

Sukcesy w 2016 roku nie byłyby możliwe, gdyby nie klienci, którzy wybierają produkty Huawei. To dlatego w ostatnich 12 miesiącach postawiliśmy na rozwój serwisu, opieki posprzedażowej oraz działu obsługi klienta.

W Polsce obecnie mamy 11 punktów serwisowych, z czego aż 10 zostało otwartych w ostatnim roku! Klientom udostępniliśmy w nich również nowe usługi, takie jak darmowy wydruk zdjęć. W salonach w Gdyni, Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Koszalinie użytkownicy Huawei mogli dodatkowo skorzystać z grawerki swoich urządzeń. Wszystkie cetra serwisowe możecie znaleźć tu: http://consumer.huawei.com/pl/support/service-center

Miniony rok to także rozwój wsparcia 24/7. Chcemy, abyście mieli z nami kontakt non stop, dlatego uruchomiliśmy chat online (http://consumer.huawei.com/pl/support/), który jest dobrym uzupełnieniem naszej bezpłatnej infolinii – 800 811 110. Od tego roku macie również możliwość podglądania online statusu napraw Waszych sprzętów.


To nie jedyne atrakcje, które czekały na użytkowników Huawei w 2016 roku. Warto wspomnieć o akcji „Energia od HUAWEI”, w ramach której rozdaliśmy aż 6000 superszybkich ładowarek do smartfonów Huawei P9, P9 Plus i Mate 9.

Za nami rok pełen wyzwań i ekscytujących premier. Obiecujemy jednak, że nie spoczniemy na laurach, i mamy nadzieję, że będziemy mieć wiele powodów do wspólnego świętowania. Dziękujemy za to, że jesteście z nami!

  • Zapisany do testów
    profil nieaktywny

    Kupilem P9 dual niebieski i jestem mega zaskoczony funkcjonowaniem tego telefonu przesiadlem sie samsunga i zostaje na huawei

  • Zapisany do testów
    Adam7617

    Warto rozpocząć Nowy Rok prezentując Nowy Produkt, dzięki któremu konkurencji opadnie przysłowiowa "szczena".

Strzał w dziesiątkę

Jeśli jesteś: wyrafinowanym gadżeciarzem, fanem dużych wyświetlaczy i nieograniczonego pola widzenia, wymagającym użytkownikiem, dla którego istotą jest płynności ruchów...

Przeczytaj