Cofnij

Podróż do Etiopii - czyli egzotyka w każdym calu.

 

Gotowi na podróż w niezwykle egzotyczne miejsce na ziemi? Zabieramy Was, razem z Ewą Chojnowską - autorką bloga „Szpilki w plecaku”, do Etiopii. Dlaczego właśnie tam? Przeczytajcie o powodach, dla których ten kraj zachwyca w każdym calu.

Od czego należy zacząć każdą wyprawę? Od racjonalnego spakowania się. Ewa, która traktuje Etiopię jak swój drugi dom, przykłada wielką wagę do tego, by rozsądnie się spakować za każdym razem, gdy planuje podróż w to wyjątkowe miejsce "Czarnego Lądu"

 

Tym razem postawiła na wygodę i lekkość, dlatego przewodniki, słowniki i literaturę tematyczną zamieniła na jeden, niewielkich rozmiarów choć wielki pod kątem możliwości, tablet HUAWEI Media Pad M3 lite.  Waga bagażu się dzięki temu zmieniła, co pozwoliło na wygospodarowanie znacznie więcej miejsca na… pamiątki! Każdy kawosz docenia smak tutejszej kawy i wraca ze zdecydowanym nadbagażem :) 

Dzięki temu, że tablet MediaPad M3 lite jest niezwykle cienki (ma jedyne 7.1 mm grubości) i zajmuje mało miejsca, autorka bloga „Szpilki w plecaku” do swojego plecaka mogła zapakować dodatkowe… ciepłe swetry! Tak, nie przesłyszeliście się! Jadąc do Etiopii potrzebne są ciepłe ubrania, ponieważ stolica państwa, Addis Abebba, jest jedną z najwyżej położonych stolic na świecie (na 2400 m. n.p.m.) i w związku z tym wieczory i poranki do upalnych zdecydowanie nie należą. Niejednokrotnie Ewie zdarzyło się nocować w namiocie, więc ciepły sweter był bardziej niż obowiązkowy. Taki klimatyczny wieczór dopełniło towarzystwo tabletu MediaPad M3 lite. Włączona funkcja EyeCare pozwalała spędzić czas z lekturą w bezpieczny dla wzroku sposób.

Etiopia jest niezwykle atrakcyjna pod wieloma względami. Przede wszystkim dlatego, że północ kraju obfituje w niezliczone zabytki w historycznych miejscach, południe natomiast jest dla tych, którzy chcą zobaczyć przyrodę i tradycyjną etiopską kulturę. Czyli każdy może znaleźć coś dla siebie pod kątem swoich zainteresowań. Ewa, która w listopadzie po raz 12 odwiedziła ten kraj, na tablet MediaPad M3 lite z 32 GB pamięci wgrała album z przyprawiającą o zawrót głowy ilością zdjęć z poprzednich wypraw. Dzięki temu, odwiedzając swoje ulubione miejsca, mogła szczegółowo porównać jak zmienia się Etiopia. A przy okazji tablet stał się także świetnym pretekstem do nawiązania nowych znajomości. Etiopskie dzieci z koczowniczego plemienia miały mnóstwo radości, gdy Ewa ze „Szpilek…” pokazywała im, że tablet to też źródło rozrywki i dobrej zabawy. 

 

Podróżując przez Etiopię, trzeba być przygotowanym do wielokrotnego nocowania w tzw. hotelu z milionem gwiazdek, czyli pod gołym niebem. Jest to swojego rodzaju wyzwanie, ponieważ wielogodzinne przemieszczanie się przez etiopskie wertepy, bezdroża i gęstwiny sprawia, że obcujesz z brakiem prądu przez długie godziny. Ewa, zaopatrzona w tablet MediaPad M3 lite mogła bez problemu korzystać z GPSa i map aż do następnego „tankowania” baterii w sprzęcie marki Huawei.

 

 

Dla blogera - podróżnika, ważne jest to, żeby móc swoje obserwacje, wspomnienia i przemyślenia przelewać na wirtualny papier możliwie szybko. „Szpilkom w plecaku” z pomocą przyszedł tablet HUAWEI MediaPad M3 lite, na którym Ewa zapisała każdy z egzotycznych detali, którymi się delektowała podczas swojej wyprawy do Etiopii. 

 

Zajrzyj do „Szpilek w plecaku” i przeczytaj relację z „Mojej Etiopii”: http://szpilkiwplecaku.pl/moja-etiopia/

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj