Cofnij

P20 lite dla fana nowoczesności i zaawansowanej technologii

Z badania „Smart(fonowe) relacje”, zleconego przez Huawei, jasno wynika, że Polacy korzystają ze smartfonów na potęgę. Czy jest coś w tym zaskakującego? Z pewnością nie, ponieważ życie w wersji „smart” niesie ze sobą wiele udogodnień. Nie tylko w kontekście rozrywki, ale przede wszystkim komunikacji czy pracy. A co przemawia za tym, że „uzależniamy” się od smartfona? To nie tylko fakt, iż jest on najszybszym łącznikiem pomiędzy ludźmi. To też technologia zawarta w smartfonie. Czyli jego możliwości, parametry i design. Dlatego, jeżeli jesteś osobą, która ceni wszystkie z wymienionych cech, to najnowsza odsłona smartfonów P w wersji lite uzależni Cię od tego, co w technologii mobilnej jest dobre. 



Lite piękno smartfona Huawei P20 lite
 
Jak cię widzą, tak cię piszą - dlatego Huawei zawsze stawia na ponadczasowy, elegancki i stylowy wygląd swoich smartfonów. Nie inaczej jest z telefonem P20 lite. Jednolita, przyjemna dla oka i dla ręki obudowa sprawia, że od pierwszego kontaktu ma się wrażenie, że ten smartfon po prostu dobrze leży w dłoni, nie wyślizguje się pomimo szklanej tylnej obudowy. Niemalże cały przedni panel wypełnia ekran. W elegancką, kompaktową ramę, wkomponowany jest wyświetlacz Full View o przekątnej 5,8 cala. 
 


Charakter Huawei P20 lite
 
Elegancki i stylowy wygląd, staranne wykonanie oraz przyjemne wrażenia dotyczące kontaktu ze smartfonem to pierwszy krok, by „przepaść” i dać się wciągnąć do rodziny Huawei. Z każdym kliknięciem, gdy poznajemy bliżej smartfon P20 lite, powodów by nie wypuszczać go z rąk robi się dużo więcej. Przede wszystkim, P20 lite działa na systemie operacyjnym Android Oreo z nakładką EMUI 8.0 w procesorze Kirin 659. Co to oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim to, że działanie smartfona jest bardzo płynne, a dzięki intuicyjnemu interfejsowi jest prosty w obsłudze. Choć słowo "nakładka" brzmi dość niewinnie, to EMUI jest potężnym narzędziem. Dzięki niej możliwości personalizacji smartfona są bardzo szerokie, co znacznie podnosi komfort użytkowania. 



Repertuar możliwości P20 lite

Wachlarz aplikacji, które są w P20 lite są natywnie zainstalowane, jest okazały, a ich funkcjonalność i wygląd są bardzo dobrze dopracowane. Dbałość o szczegóły to domena Huawei, więc np. aplikacje do odtwarzania muzyki lub video są doszlifowane na każdym poziomie. Od estetycznego interfejsu aż po zestaw przydatnych funkcji, dzięki którym można dostosować odtwarzacz pod kątem swoich preferencji. 



Oczami smartfona Huawei P20 lite

Tym, co zawsze wyróżnia smartfony Huawei, jest poziom technologii wykorzystywanej w aparatach i ich parametrach. I w przypadku P20 lite jest nie inaczej. Podwójny aparat posiada moduły z 16- megapikselami i 2- megapikselami. Telefon tworzy bardzo wyraźne, szczegółowe i bardzo dynamiczne zdjęcia. Na uwagę zasługuje też fakt, że aparat w Huawei P20 lite bardzo wiernie uwiecznia kolory. Na poziomie aplikacji aparatu mamy możliwość wybrania wielu trybów i funkcji, dzięki którym można zadbać o unikalną jakość ujęć. Dla bardziej wymagających użytkowników smartfona i fana fotografii istnieje możliwość wybrania trybu profesjonalnego. Samodzielne ustawienie wszystkich parametrów ekspozycji i np. zapis plików RAW są narzędziami, które w rękach mobilnego fotografa zostaną docenione. 




Mocny zawodnik w wersji lite

Szereg bardzo praktycznych dodatków, takich jak czuły czytnik linii papilarnych na tylnej obudowie, podwójne wejście na kartę sim (Dual Sim) czy aparat dużych możliwościach to tylko niektóre z "wizytówek" tego modelu smartfona. Dodając możliwości procesora i oprogramowania, przyjazny i intuicyjny interfejs, 4GB RAMU oraz bardzo estetyczne i solidne wykonanie, to werdykt brzmi: to smartfon, który jest kompromisem pomiędzy lifestylowym gadżetem a technologicznym narzędziem. 



 • Zapisany do testów
  bodzenka

  Huawei p10 lite i p8 lite obecnie posiadam 8 są znakomite

 • Zapisany do testów
  bodzenka

  Bym bardzo chciała przetestować ten telefon mam już Ugo Huawei

 • mar

  Chiński smartfon Meizu – dobra rzecz. Cena nie odstrasza, a oferuje sporo dobrego. M6 – duży ekran, czytelny o ładnych kolorach, porządny procesor, aparat z dużą ilością dodatków więc można bawić się zdjęciami i wytrzymała bateria.

 • paveln

  Na stronie https://consumer.huawei.com/pl/ brak instrukcji obsługi.