Cofnij

HUAWEI MATE20 PRO: ŁADOWANIE BEZPRZEWODOWE I SUPER CHARGE

Bezprzewodowe ładowanie nie jest nowością w świecie smartfonów z najwyższej półki. Nowością jest jednak najpotężniejsza moc ładowania indukcyjnego w Huawei Mate20 Pro –  do 15W. Aż dwa razy więcej niż w większości dostępnych na rynku rozwiązań. Tak duża moc w praktyce oznacza, że całkowicie rozładowany Mate20 Pro naładujemy do 50% nawet w czasie jednej godziny!

Ładowarka bezprzewodowa Huawei 15W

Ładowanie bezprzewodowe to wygoda i funkcjonalność. W szczególności dla osób pracujących przy biurku. Dla wielu z nas niewygodnym jest podpinanie smartfona do ładowarki USB za każdym razem gdy nie korzystamy z urządzenia. Bardzo łatwo można przeoczyć, że baterii naszego smartfona grozi rozładowanie. Gdy mamy do czynienia z tak poteżną baterią, w jaką wyposażony jest Huawei Mate20 Pro, często nie zawracamy sobie głowy tym, ile jeszcze energii nam pozostało. Intuicyjne jest natomiast pozostawienie telefonu na biurku, a tym bardziej na eleganckiej ładowarce Huawei 15W. W konsekwencji wychodząc z pracy, cieszymy się niezwykłą wydajnością urządzenia przy w pełni naładowanej baterii.


Bezpieczne ładowanie z Huawei


Ładowarka bezprzewodowa musi przecież generować ogromne pole magnatyczne wokół siebie aby móc naładować tak potężne urządzenie jak Mate20 Pro. Ale! Niemalże całe pole elektromagnetyczne wytworzone przez ładowarkę, zamieniane jest bezpośrednio w prąd zasilajacy baterię naszego Huawei Mate20 Pro.

Ładowarka Huawei została wykonana zgodnie ze standardem Qi, a przede wszystkim uzyskała certyfikację TÜV. Oznacza to wielopoziomowy system bezpieczeństwa, gwarantujący, że ładowarka uruchamia się jedynie przy styku z moblinym urządzeniem, zgodnym ze standardami ładowania bezprzewodowego. Dzięki temu mozemy być pewni, że inne urządzenia czy przedmioty umieszczone na ładowarce nie wejdą z nią w niebezpieczną interakcję. Ponadto, certyfikacja zapewnia ochronę przed nadmiernym przegrzeniem urządzenia w trakcie ładowania.Bezprzewodowe ładowanie zwrotne


Huawei wraz ze swoim Mate20 Pro znajduje się w gronie urządzeń ładowanych indukcyjnie i pod względem specyfikacji jest absolutnym liderem. Dlaczego więc nie  pokusić się o kolejny gigantyczny krok technologiczny naprzód?

Huawei Mate20 Pro, daje swoim użytkownikom możliwość ładowania innych urządzeń. Jest to tak zwane bezprzewodowe ładowanie zwrotne. Polega ono na tym, że trzymajac w swoich rękach telefon o tak pojemnej baterii, jak Mate20 Pro możemy dzielić się energią z innymi urządzeniami, które aktualnie jej potrzebują. Proces dzielenia się energią jest niesamowicie prosty! Nie wymaga żadnych kabli, a jedynie urządzenia mobilnego, które ma możliwość ładowania bezprzedowego (np. słuchawki bezprzewodowe, iPhony i inne smartfony). Szybkość ładowania nie jest tak imponująca jak w przypadku ładowania przewodowego lub ładowarką indukcyjną Huawei 15W, lecz zdecydowanie nie jest to wadą. W tym przypadku mówimy o możliwości wygodnego doładowania drugiego urządzenia, tak by zapewnić sobie jego pracę w momencie gdy najbardziej go potrzebujemy. Life saver!Super Charge 40W


Nie sposób pominąć także przewodową formę ładowania Huawei Mate20 Pro. I w tym przypadku można mówić o ewolucji, bo ewidentną nowością jest ładowanie smartfonów mocą 40W. Technologia ta była do tej pory stosowana w przypadku większych urządzeń typu laptopy, ale nigdy w przypadku smartfonów. Huawei SuperCharge 40W daje użytkownikom smartfona Huawei Mate20 Pro możliwość naładowania urządzenia do 70% w pół godziny! Jakie niesie to korzyści? Wyobraźmy sobie sytuację, w której zapomnieliśmy podłączyć do ładowania nasz smartfon na noc. O poranku mamy zazwyczaj około pół godziny przed pracą by zjeść śniadanie, wziąć prysznic i przygotować się do wyjścia. To dokładnie tyle ile zajmuje naładowanie naszej baterii, by zapewnić działanie smartfona na cały nadchodzący dzień. Czyż nie jest to perfekcyjny scenariusz?

Seria Huawei Mate - Make it possible

Seria Huawei Mate zawsze demonstrowała, demonstruje i będzie demonstrować najlepsze możlwości technologiczne możliwe do osiągnięcia w smartfonie. Wsłuchujemy się w potrzeby klientów i konsekwentnie udoskonalamy kolejne aspekty istotne dla użytkowników naszych smartfonów. Przedstawiona technologia bezprzewodowego ładowania Huawei Mate20 Pro jest tego najlepszym przykładem.

Autor: Daniel Burek, Ekspert ds. Rozwoju Produktu

Zobacz jak to działa! ZOBACZ Unboxing HUAWEI Mate20 Pro - najpotężniejszego smartfona na świecieBrak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj