Cofnij

Huawei Mate20 Pro - inteligentny wymiar mobilnej fotografii

Fotografia mobilna należy do dziedzin, które przeżywają obecnie bardzo intensywny rozwój, co jest bez wątpienia zasługą nowych technologii. Doskonale widać to na przykładzie kolejnych modeli smartfonów Huawei. Możliwości telefonów serii Mate20 coraz bardziej zbliżają się do tych, jakie oferują popularne lustrzanki.

W przypadku profesjonalnych aparatów w wersji “klasycznej”, warunkiem koniecznym, by robić dobre zdjęcia, jest przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu fotografii. Odpowiednie dopasowywanie parametrów to kwestia umiejętności i wprawy, ale przede wszystkim czasu, którego często nam brakuje.

Ze smartfonem Huawei Mate20 lub Huawei Mate20 Pro jest łatwiej i szybciej! Wspomniane umiejętności posiada, “zaszyta” w obu modelach, sztuczna inteligencja, która w czasie rzeczywistym udoskonali Twoją fotografię lub film. Dzięki niej uzyskasz najlepszy możliwy efekt i to już w trakcie wykonywania zdjęcia czy podczas nagrywania scen.W nocy zobaczysz więcej, niż Ci się wydaje!

Kolejna przewaga smartfonów Huawei Mate20 i Huawei Mate20 Pro nad klasycznymi aparatami uwidacznia się podczas robienia zdjęć nocnych, które są nie lada wyzwaniem dla pasjonatów fotografii. Najnowsze modele smartfonów Huawei posiadają innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli uzyskać fantastyczny efekt nawet wtedy, gdy jest ciemno.

Zapierające dech w piersiach ujęcia są możliwe dzięki fantastycznej współpracy sztucznej inteligencji i potężnej technologii zawartej w zestawie trzech kamer. Najważniejszym elementem tego rozwiązania jest główna kamera 40MP. Pozwala ona doświetlić obraz, nawet do 30 sekund, utrwalając w tym czasie najważniejsze i najpiękniejsze walory fotografowanego kadru. Co ważne, wszystko odbywa się bez użycia lampy błyskowej, która zazwyczaj wypacza głębię i nasycenie obrazu. Wiodące role odgrywają za to: zaawansowana mechanika aparatu głównego oraz sztuczna inteligencja, która dosłownie wychwytuje barwy z nocnego pejzażu.Wydawałoby się, że naświetlanie, trwające do 30 sekund, wymaga albo niezwykle stabilnej ręki, albo użycia statywu. Inżynierowie pracujący dla Huawei rozwiązali także ten problem! Model Mate20 Pro wyposażony został w bardzo czuły żyroskop, który wykryje choćby najmniejsze drgania. Resztą zajmie się już sztuczna inteligencja, która czuwa nad tym, aby pomimo “zawirowań” obraz pozostał w pełni stabilny. Taka współpraca przynosi wyjątkowo udane efekty, o czym świadczą poniższe zdjęcia.

Wyjątkowe efekty filmowe


Jak widać zdjęcia nocne, pomimo ingerencji zaawansowanej technologii, pozostają zaskakująco naturalne. Huawei Mate20 Pro potrafi jednak dużo więcej!
Nowy smartfon umożliwia m.in. zastosowanie zupełnie niestandardowych i bardzo spektakularnych efektów, które znane są choćby z wielkich produkcji filmowych. Bardzo popularną funkcją, wykorzystywaną zarówno podczas robienia zdjęć, jak i kręcenia filmów, jest tzw. efekt Sin City, który nadaje kadrom stylistykę nawiązującą do znanego tytułu. Polega ona na tym, że tło zmienia się na czarno-białe, ale zachowana zostaje kolorystyka głównych postaci.

Taką estetykę zwykle osiąga się przy pomocy zaawansowanych programów montażowych. W smartfonie Mate20 Pro jest inaczej, bo odpowiada za to sztuczna inteligencja. Co więcej: modyfikacja zachodzi w czasie rzeczywistym (tj. już w trakcie nagrywania), więc genialny efekt otrzymasz natychmiast! Jak to możliwe, że wyeliminowana została konieczność dodatkowego montażu? Działanie sztucznej inteligencji opiera się w takich przypadkach na identyfikacji postaci uchwyconych w kadrze, co pozwala na odizolowanie ich od tła. Dzięki temu niezależnie modyfikowane są zarówno osoby (główni bohaterowie), jak i towarzysząca im sceneria. Na podobnej zasadzie działa też inny dostępny efekt – rozmycie tła. W tym wypadku sztuczna inteligencja wychwytuje pierwszoplanową postać, by zachować jej pełną wyrazistość.


Coś dla profesjonalistów

Sztuczna inteligencja w smartfonach Huawei ma pomagać ich użytkownikom w pełnym wykorzystywaniu technologicznego potencjału tych urządzeń. Funkcjonalności związane z mobilną fotografią, o których wcześniej była mowa, są najlepszym dowodem, że AI spełnia swoją rolę doskonale!

Ale sztuczna inteligencja to nie wszystko, co przypadnie do gustu miłośnikom fotografii. Należy tu podkreślić, iż sam aparat jest urządzeniem mocno zaawansowanym technicznie. Profesjonaliści, którzy wiedzą, jaki efekt chcą uzyskać i za pomocą jakich parametrów osiągną swój cel, idealnie odnajdą się w trybie PRO kamery Huawei. Oferuje on możliwość modyfikacji wielu właściwości, takich jak: wartość ekspozycji czy czułość ISO. W tym przypadku efekt końcowy będzie wypadkową umiejętności fotografa oraz zaawansowanej technologii, na której bazuje smartfon Huawei Mate20 Pro.

W dzisiejszych czasach praktycznie nie rozstajemy się ze smartfonami. Jeśli dodamy do tego fakt, iż nieodłącznymi elementami tych urządzeń są aparaty, popularność mobilnej fotografii nie może być zaskoczeniem. Robimy zdjęcia, gdyż chcemy uchwycić wyjątkowe chwile, niezwykłe miejsca, czy ważne dla siebie osoby. Dzięki Huawei Mate20Pro, takie kadry zyskują nie tylko unikalny charakter, ale przede wszystkim niesamowitą jakość.

Autor: Daniel Burek, Ekspert ds. Rozwoju Produktu

ZOBACZ Unboxing HUAWEI Mate20 Pro - najpotężniejszego smartfona na świecie