Cofnij

Fotografia z bliska w Huawei Mate20 Pro

Najnowsza seria smartfonów Huawei Mate20 została wyposażona w najnowsze i najbardziej zaawansowane systemy aparatów fotograficznych. Charakterystyczny układ trzech kamer na tylnej obudowie, nie jest dziełem przypadku, ale przemyślanej strategii technologicznej. Dzięki temu zestawieniu, otrzymujemy efekt genialnej współpracy trzech zaawansowanych aparatów. To dzięki nim, a także nieodłącznej roli sztucznej inteligencji AI, jesteśmy w stanie uzyskać niesamowite efekty zdjęciowe. Niemniej jednak, to przede wszystkim technologia oraz innowacyjność kamer są bohaterem dzisiejszego bloga.

Aparat, który widzi więcej.

Tryb ultraszerokokątny jest funkcją, dzięki której granica między tzw. lustrzankami, a możliwościami aparatów dostępnych w smartfonach powoli się zaciera. Jest to szczególnie widoczne w smartfonie Huawei Mate20 Pro, gdzie poza szerokokątną (40MP) kamerą główną, znajdziemy również istny majstersztyk – aparat ultra-szerokokątny 16mm – 20MP.


Czym właściwie jest tryb ultra-szerokokątny i na czym polega jego wyjątkowość? Za każdym razem, gdy chcemy uchwycić w swoim aparacie wyjątkową panoramę, lub imponujący widok, prawdziwym wyzwaniem jest właściwe ustawienie się, by uchwycić jak najwięcej. Kolejnym wyzwaniem w tej kategorii są tak zwane zdjęcia grupowe, podczas których wielokrotnie pojawia się problem uchwycenia wszystkich w kadrze. Właśnie w taki sytuacjach, z pomocą śpieszy nam tryb szerokokątny. Jego unikalność polega na tym, że aparat widzi więcej – szerzej. Nie martwimy się „ucięciem” ważnych elementów w kadrze z krajobrazem, potężnymi budowlami czy pamiątkowym zdjęciem rodzinnym. Co więcej, w żaden sposób zdjęcie nie traci na swojej jakości. Aparat sam dostosowuje optymalną rozdzielczość zdjęcia, a sztuczna inteligencja zapewnia pełną stabilizację w trakcie wykonywania fotografii. W rezultacie otrzymujemy zdjęcie o fantastycznej jakości, zawierającej w sobie wszystkie elementy i detale, które chcemy uchwycić.Uchwyć najmniejszy szczegół

Ta sama kamera, która odpowiada za tryb ultra-szerokokątny, wykorzystana jest również w innym, bardzo ciekawym efekcie fotograficznym – trybie SuperMacro. Na czym polega tryb SuperMacro? Wyobrażcie sobie, że chcemy wykonać zdjęcie elementu, który znajduje się wyjątkowo blisko obiektywu. To często wiązało się z niekończącym się ustawianiem ostrości, a najczęściej po prostu niewyraźnym zdjęciem. Gdy mamy do czynienia zarówno z kamerą o ultra-szerokokątnym obiektywie, jak i sztuczną inteligencją zawartą w Huawei Mate20 Pro, wykonywanie tego typu zdjęć to czysta przyjemność. Obiekt jest naturalnie wyrazisty i ostry, gdy przybliżymy go do obiektywu już na odległość 2,5 cm! Co więcej, już w trakcie przybliżania obiektywu do interesującego nas elementu, smartfon automatycznie przejdzie w tryb SuperMacro i ustawi najlepszą możliwą do uzyskania jakość. Dzięki SuperMacro w telefonach serii Huawei Mate20, możesz uchwycić najmniejszy szczegół w doskonałej jakości.

Blisko, coraz bliżej.

Kolejnym aspektem fotografii w Mate20 Pro, z którym warto się zapoznać to efekt przybliżania – tzw. zoom. W naszym najnowszym smartfonie mamy możliwość stosowania trzech rodzajów zoom’u: 3-krotny optyczny, 5-krotny – tzw. hybrydowy oraz 10-krotny – cyfrowy. 


Najlepszy efekt osiągamy oczywiście zoomem optycznym, gdzie to mechanika odpowiada za zbliżenie ujęcia. W takim przypadku otrzymujemy naturalną i najlepszą jakość zdjęcia. Trzykrotny efekt zoomowania optycznego to już fantastyczna funkcjonalność biorąc pod uwagę możliwości aparatów fotograficznych w smartfonach. Jednak za sprawą Sztucznej Inteligencji AI, poszliśmy o duży krok naprzód. Tę samą unikalność obrazu, szczegółowość detali, a przede wszystkim jakość, jesteśmy w stanie uzyskać nawet przy pięciokrotym zoomie. Jest to tzw. zoom hybrydowy, gdzie optyka wspomagana jest przez sztuczną inteligencję. Dzięki tej fantastycznej współpracy, jesteśmy w stanie uchwycić oddalone od nas obiekty, zachowując przy tym niesamowitą jakość zdjęcia.Huawei, głównie za sprawą współpracy z gigantem fotograficznym, jakim jest firma Leica, oferuje najbardziej zaawansowane i unikalne w mobilnym świecie rozwiązania fotograficzne. Między innymi za sprawą trzech wspomnianych trybów dostępnych w Huawei Mate20 Pro, fotografia staje się prawdziwą przyjemnością niezależnie od tego czy jesteśmy amatorami, pasjonatami czy profesjonalistami. Efekty, jakie otrzymujemy wykonując zdjęcia tym wyjątkowym smarfonem to gwarancja najwyższej jakości, niezależnie jak szeroko, jak blisko czy jak daleko znajdują się obiekty, które chcemy uchwycić.

Autor: Daniel Burek, Ekspert ds. Rozwoju Produktu

ZOBACZ Unboxing HUAWEI Mate20 Pro - najpotężniejszego smartfona na świecie

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj