Cofnij

Huawei P9: Mów do mnie

Huawei P9 to doskonały towarzysz, który rozumie swojego właściciela bez słów, ale do którego można też się w razie potrzeby… odezwać ;) Smartfon, którego innowacyjne rozwiązania technologiczne zadziwiają co krok, reaguje również na głos i ma w swoim portfolio kilka przydatnych funkcji wykorzystujących ten sposób komunikacji. Krzysztof Tomczyk, ekspert Huawei, pokaże, jak rozmawiać ze swoim Huawei P9, aby złapać nić porozumienia, i w jakich sytuacjach najlepiej się do niego zwracać!
Jak wiadomo, telefony najczęściej przepadają w domach i w… damskich torebkach ;) Usilne zastanawianie się, gdzie ostatni raz widziane było urządzenie, dopingowanie się stwierdzeniem „gdzieś tu musi być” i ostateczność – zadzwonienie pod swój numer z innego aparatu – to już na szczęście przeszłość!

 

Huawei P9 pomoże nam w poszukiwaniach, reagując na proste pytanie zadane mu w tradycyjny sposób, czyli za pomocą komendy głosowej. Po wywołaniu wybudzony głosem telefon zaczyna dzwonić, powiadamiając tym samym właściciela o miejscu, w którym się znajduje. Funkcja jest dostępna w języku angielskim, ale wystarczy nawet najprostsze słowo, aby smartfon zareagował i został wywołany do odpowiedzi ;)
Kolejną funkcją Huawei P9, do użycia której będziemy potrzebowali głosu, jest zarządzanie połączeniami. Kiedy użytkownik ma zajęte dłonie, może zainicjować połączenie wychodzące lub odebrać połączenie przychodzące za pomocą komendy głosowej. Szybkie głosowe wybieranie numeru pozwoli na wygodne wykonanie połączenia bez konieczności wyszukiwania i sprawdzania numeru na liście kontaktów. Wystarczy, że przytrzymamy boczny przycisk wyciszania i wywołamy dany numer tak, jak jest on przez nas zapisany, a Huawei P9 zadba o resztę!
Także podczas odbierania połączeń przychodzących użytkownik może „odpocząć” i dać swojemu mobilnemu asystentowi dojść do głosu ;) Po wypowiedzeniu jednej z dwóch zaprogramowanych komend głosowych możemy przyjąć lub odrzucić połączenie.Kontrola głosowa Huawei P9 doskonale sprawdza się zarówno w sytuacjach biznesowych, jak i w podróży. Natłok obowiązków, a co za tym idzie wykonywanie wielu czynności jednocześnie, sprawia, że często musimy zrezygnować z natychmiastowego odebrania telefonu, a gdy już znajdziemy chwilę na rozmowę, najpierw musimy zastanowić się, gdzie ostatnio widzieliśmy swój smartfon ;)

 

Huawei P9 przychodzi z pomocą, oferując szybkie i wygodne rozwiązanie dopasowane specjalnie do danego użytkownika. Telefon reagujący na głos właściciela nie jest już obiektem marzeń z przyszłości, a jego zalety można poznawać każdego dnia dzięki Huawei.

 

Już w następnym odcinku Krzysztof Tomczyk, ekspert Huawei, opowie o wizualnych korzyściach Huawei P9 i pokaże dostępne możliwości, zarówno jeśli chodzi o zewnętrzną obudowę telefonu, jak i motywy ekranu, dzięki którym można spersonalizować interfejs. Bądźcie z nami na Huawei Mobile Poland!

  • jacik_w

    Na hasło "OK Emi"telefon się wybudza, ale nie reaguje na dalsze komendy.