Cofnij

Huawei na CES 2017


Zapomnijcie o dotychczasowym sposobie korzystania z urządzeń mobilnych! Przyszłość należy do wirtualnej rzeczywistości oraz sprzętu wspomaganego przez sztuczną inteligencję, która będzie miała coraz większy wpływ na wiele aspektów naszego życia. Podczas tegorocznych targów CES zaprezentowaliśmy praktyczne wykorzystanie tego typu technologii, a w celu dostarczenia jak najlepszych rozwiązań rozpoczęliśmy współpracę z liderami branży – Google Daydream i Amazonem. Efektem partnerstwa będzie przyspieszenie rozwoju innowacyjnych technologii oraz jeszcze lepsze połączenie oprogramowania z idealnie dobranym sprzętem.

Podczas targów w Las Vegas wielokrotnie wskazywano, że w świecie komunikacji rozpoczął się nowy etap, który przejawia się nieustannym dostępem do informacji. Został on zapoczątkowany przez komputery osobiste, później internet umożliwił ciągłą wymianę informacji, a kolejnym etapem tego procesu było pojawienie się urządzeń mobilnych. W trakcie swojego wystąpienia Richard Yu, prezes Huawei, zaprezentował kolejny, przełomowy krok w rozwoju technologii – inteligentny telefon wspomagany przez sztuczną inteligencję.


Huawei skupia się na rozwoju technologii w tym kierunku – tworzymy coraz doskonalsze procesory oraz czujniki rejestrujące jeszcze większą ilość potrzebnych zmiennych, pracujemy nad zdolnościami uczenia się urządzeń i przechowywaniem danych. Inteligentne telefony, łącząc ludzką inteligencję oraz świat cyfrowy, będą potrafiły uczynić codzienne życie znacznie lepszym i… wygodniejszym. Osiągnięcie tego etapu nie było możliwe bez doświadczeń wyniesionych przy produkcji smartfonów – do stworzenia inteligentnego telefonu niezbędne są m.in. bardziej wydajne i nowocześniejsze mikrofony, rozróżniające szczegółowo dźwięki, oraz baterie o długiej żywotności.


W trakcie spotkania odbywającego się na targach CES Richard Yu przedstawił też świetne wyniki finansowe firmy i poinformował o pozostałych planach Huawei, m.in. o wprowadzeniu na amerykański rynek modelu Mate 9. Prezes Huawei podkreślił kluczowe znaczenie partnerstw z Amazonem i Google oraz ich wpływ na dostarczanie użytkownikom jeszcze lepiej dostosowanych rozwiązań. Model Mate 9 jako pierwszy smartfon na świecie otrzyma wbudowaną przełomową aplikację Amazon Alexa, głosem ekspertów uznaną za najbardziej przyszłościowego głosowego asystenta. Zdaniem Steva Rabuchina, wiceprezesa Amazon Alexa, Mate 9 z aplikacją Amazona umożliwi w pełni wygodne korzystanie z urządzenia jedynie za pośrednictwem głosu! Pozwoli to m.in. na sprawdzanie wiadomości czy zamówienie usług, np. przejazdu taxi, bez dotykania telefonu. Aplikacja ciągle jest rozwijana, a jej możliwości systematycznie będą wzbogacane o nowe funkcje.

Huawei Mate 9 Pro i Huawei Porsche Design będą również pierwszymi urządzeniami Huawei i jednymi z pierwszych na świecie przystosowanymi do odkrywania wirtualnej rzeczywistości za pomocą rewolucyjnego Google Daydream. W Huawei jesteśmy przekonani, że VR będzie nowym etapem prezentowania treści na urządzeniach mobilnych, a wykorzystanie technologii Google pozwoli uczynić to doświadczenie jeszcze bardziej dostępnym i popularnym. Prezentowane na targach możliwości takiego rozwiązania dostarczyły zwiedzającym niesamowitej immersji i niezapomnianych wrażeń m.in. za pośrednictwem projektu Tango monitorującego ruchy i przestrzeń.

Poniżej zapis wideo z całej prezentacji Huawei na targach CES 2017:Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj

Strzał w dziesiątkę

Jeśli jesteś: wyrafinowanym gadżeciarzem, fanem dużych wyświetlaczy i nieograniczonego pola widzenia, wymagającym użytkownikiem, dla którego istotą jest płynności ruchów...

Przeczytaj