Cofnij

Dowiedz się jak skorzystać z mobilnej chmury HUAWEI

Potrzebujesz więcej pamięci w smartfonie lub tablecie? Skorzystaj z mobilnej chmury Huawei w nowej promocyjnej cenie!

Specjalna walentynkowa oferta ważna jest do 15 marca. Do tego czasu możesz otrzymać 20 proc. zniżki na 50 gigabajtów pamięci w mobilnej chmurze Huawei. Dzięki temu roczny dostęp do dodatkowej przestrzeni będzie kosztować 38,3 PLN, a w miesięcznym przeliczeniu mniej niż 3,2 PLN*. Niezależnie od oferty możesz skorzystać także z 5 GB pamięci nieodpłatnie.

 Czy warto skorzystać z walentynkowej oferty i przenieść zawartość twojego smartfona lub tabletu Huawei do mobilnej chmury? No pewnie! Ot, taka życiowa sytuacja: robisz zdjęcie smartfonem, ale chwilę później otrzymujesz komunikat o wyczerpaniu pamięci, więc zapisane w Galerii pliki usuwasz, ale co z tego, skoro moment na nowe niepowtarzalne zdjęcie już minął!

Ile razy doświadczamy takiej sytuacji? Na urządzeniach mobilnych gromadzimy coraz więcej danych. Zwłaszcza zdjęć, które dzięki smartfonom Huawei mogą być profesjonalnej jakości! Prędzej czy później pamięć zostanie zapełniona. Dlatego warto zawczasu przenieść przynajmniej część plików do mobilnej chmury Huawei i tak zwiększyć swoją przestrzeń na kolejne zdjęcia.

 
W trzech krokach mówimy, jak to zrobić! W prosty i szybki sposób!

Krok 1: stwórz konto HUAWEI ID
Na pulpicie smartfona odszukaj ikonkę Ustawienia. Kliknij. Na górze dostrzeżesz polecenie: Zaloguj się przez HUAWEI ID. Ponownie kliknij, aby się zarejestrować, podając albo swój adres e-mail, albo numer telefonu, a także hasło. Jednocześnie możesz ustalić nazwę swojego konta, np. swoim imieniem.

 

Krok 2: czyli odkryj usługę w chmurze
Po założeniu konta HUAWEI ID i kliknięciu ikonki Ustawienia, w miejscu, gdzie poprzednio dostrzegłeś polecenie, aby się zalogować przez HUAWEI ID, wyświetli się nazwa twojego konta. Jeśli nie podałeś nazwy konta, będzie się wyświetlać adres e-mail albo numer telefonu podany przy rejestracji. Kiedy klikniesz w swoje konto, na ekranie wyświetli się Usługa Chmura z charakterystyczną ikonką chmurki na niebieskim tle. Kliknij na nią.

 

Krok 3: zacznij korzystać z chmury
Kiedy klikniesz ikonkę z chmurą, na ekranie wyświetli się prosty panel z kilkoma najważniejszymi funkcjami: zwiększanie pamięci w chmurze, tworzenie kopii zapasowych oraz synchronizowanie danych, oraz zapisywanie dodatkowych plików na dysku Huawei Drive.


Do czego służą wymienione funkcje?


Zwiększanie pamięci w chmurze
Kliknij Zarządzanie pamięcią oraz Zwiększ rozmiar pamięci w chmurze. Na ekranie  wyświetli się kilka pakietów: 50 GB za 3,99 PLN miesięcznie, 200 GB za 11,99 PLN miesięcznie oraz 2048 GB za 39,99 PLN miesięcznie. Obecnie do 15 marca dostępny jest także walentynkowy pakiet: 50 GB przez 12 miesięcy za 38,3 PLN, czyli w miesięcznym przeliczeniu mniej niż 3,2 PLN.

Po wybraniu interesującej ciebie oferty klikasz w Subskrybuj. Na ekranie wyświetlą się pola do uzupełnienia, m.in. numer i termin ważności karty. Z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie, wyłączając subskrypcję. 

 
Tworzenie zapasowych kopii
W chmurze — automatycznie — mogą być tworzone także kopie danych. Usługę włączasz w panelu zarządzania w części Ochrona danych. Natomiast w Synchronizacji danych — przesuwając w prawo niebieski pasek — wskazujesz katalogi, np. Galerię, Kontakty, Notatki i Nagrania, skąd pliki będą trafiać do chmury.

Przesył plików rozpoczyna się, gdy smartfon jest ładowany oraz połączony z siecią WiFi, a ekran zablokowany. Jeśli np. usuniesz nagranie ze smartfona, wówczas plik zostanie skasowany także w chmurze.


Huawei Drive
Pliki możesz zapisywać także na chmurowym dysku Huawei Drive.  Pliki, które tutaj zapiszesz, możesz otworzyć na innym mobilnym urządzeniu Huawei (po zalogowaniu się przez Huawei ID) lub z poziomu komputerów stacjonarnych (po zalogowaniu się przez stronę cloud.huawei.com).


Jak to zrobić? Po kliknięciu Huawei Drive w górnym prawym rogu dostrzeżesz ustawione w pionie trzy kropki. Kliknij: wówczas wyskoczy okienko z kilkoma poleceniami, m.in. Przekaż. Jeśli klikniesz Przekaż i wybierzesz Plik, na ekranie wyświetlą się pliki pogrupowane w sześciu katalogach, np. Obrazy, Filmy, Dźwięki. Wejdź w wybrany przez ciebie katalog, a następnie zaznacz pliki, które chcesz zapisać w Huawei Drive. Automatyczny transfer plików rozpocznie się, gdy smartfon jest ładowany oraz połączony z siecią WiFi, a ekran zablokowany.

Dlaczego tylko wtedy? Powód jest prosty. Wykorzystanie sieci WiFi oznacza, że nie zużyjesz pakietu danych, który otrzymujesz w abonamencie od swojego operatora komórkowego.


 
* Promocja dotyczy subskrypcji 50 GB pamięci przez 12 miesięcy. Roczny koszt wynosi 38,3 PLN, a w miesięcznym przeliczeniu - 3,19 PLN. Poza ofertą 50 GB pamięci dostępne jest za 3,99 PLN miesięcznie.

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj