Cofnij

P smart 2019 - mały telefon, wielkich możliwości

Huawei P smart 2019 to nasz najnowszy smartfon, a jednocześnie godny następca bardzo popularnego w Polsce modelu P smart. W trakcie lektury tego wpisu okaże się, jak wiele udało się zmienić na lepsze, zachowując jednocześnie bardzo przystępną cenę. Zarówno design urządzenia, jego parametry, ale przede wszystkim nowe funkcjonalności, przybliżają ten model do znacznie wyższej półki, niż wskazywałaby na to jego cena.

 
Wygląd Premium

Pierwsze co rzuca się w oczy, trzymając w ręku P smart 2019, to jego wygląd. Elegancko zaokrąglone brzegi nadają nie tylko stylowego, kompaktowego charakteru, ale sprawiają, że smartfon idealnie leży w dłoni. Smartfon dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych, z czego na szczególną uwagę zasługuje kolor Aurora Niebieski. Fantastyczna mieszanka barw nadaje naprawdę unikalnego charakteru naszemu smartfonowi. Jest to zdecydowanie mój ulubiony wariant kolorystyczny, a sam telefon w połączeniu z teksturą zbliżoną do ceramicznej naprawdę rzuca się w oczy.

Pozostając jeszcze przy tylnej obudowie, warto wspomnieć o systemie dwóch kamer wraz z lampą doświetlającą oraz o skanerze linii papilarnych. Przedni panel to niemal pełna przestrzeń wykorzystana przez duży wyświetlacz 6,21’’ wykonany w technologii DewDrop. Przednia kamera została umieszczona w subtelnym, małym wycięciu w górnej części panelu.


Zaawansowane funkcjonalności w środku

Jednak to, co stanowi o ogromnym potencjale tego urządzenia to jego wnętrze. Huawei P smart 2019 ma na swoim pokładzie najnowszy system operacyjny Huawei EMUI 9.0 oparty na Android 9.0 Pie. Co to oznacza dla nas jako codziennych użytkowników smartfona? Z jednej strony to najnowsze funkcjonalności oferowane przez Google Android, z drugiej autorskie rozwiązania dostarczone przez Huawei które mają na celu poprawić tak jakość, jak i komfort korzystania ze smartfona. Mamy więc do dyspozycji unikalny i intuicyjny interfejs. W porównaniu do poprzednich wersji EMUI poprawiona została estetyka interfejsu poprzez przegrupowanie dostępnych opcji czy ustawień w telefonie. Dzięki temu dostęp do najbardziej potrzebnych i popularnych funkcjonalności uzyskamy przez minimalną liczbę kliknięć. Te bardziej zaawansowane ustawienia zostały subtelnie umieszczone w podkatalogach.

Ciekawą nowością EMUI 9.0 jest opcja zarządzania czasem pracy na urządzeniu – tzw. Higiena Cyfrowa. Na czym polega? Przede wszystkim na kontrolowaniu dostępu do określonych aplikacji poprzez ograniczenia czasowe. Wyobraźmy sobie np. rodzica, który udostępnia telefon swojemu dziecku. Nie chcemy ograniczać całkowicie dostępu do serwisów takich jak YouTube, ale zależy nam na rozsądnym z niego korzystaniu, np. maksymalnie do pół godziny dziennie. Co więcej, możemy zadbać, by telefon był maksymalnie ograniczony w czasie, który nasze dziecko powinno spędzać na nauce lub spaniu.
Jednak Higiena Cyfrowa to nie tylko rozwiązanie służące do kontroli używania smartfona przez dziecko. Warto również kontrolować własne nawyki poprzez zarządzanie czasem korzystania z urządzenia.
Na koniec funkcjonalność, niezwiązana co prawda bezpośrednio z systemem operacyjnym, ale niesamowicie wygodna i rzadka w smartfonach z tej półki. Funkcja NFC, dzięki której możemy dokonywać płatności zbliżeniowych naszym smarfonem, zbliżając go do terminala płatniczego.


Elegancki i inteligentny

Co więcej? Huawei P smart 2019 został wyposażony w sztuczną inteligencję Huawei AI. Technologia, która z jednej strony maksymalnie wykorzystuje potencjał aparatów fotograficznych, z drugiej zaś znacznie poszerza możliwości wykorzystania naszego P smart 2019 w codziennym użytkowaniu.

Zacznijmy od fotografii. Zestaw kamer głównych (tylny panel) 13MP + 2MP same w sobie robią wrażenie i świadczą o oczekiwanej świetnej jakości zdjęć. Podobnie zresztą w przypadku przedniej kamery 8MP. Wykonując zdjęcie, zależy nam na uzyskaniu jak najlepszych efektów pod każdym względem. Tu możemy posłużyć się trybem profesjonalnym, gdzie istnieje możliwość samodzielnego ustawienia szerokiego zakresu parametrów fotograficznych. Ta opcja przeznaczona jest jednak w dużej mierze dla pasjonatów oraz osób, które posiadają przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu fotografii. Ustawienie wszystkich parametrów dostępnych w trybie profesjonalnym wymaga również czasu, którego często nam po prostu brakuje. Z pomocą przychodzi nam sztuczna inteligencja, której działanie w podstawowym trybie fotograficznym polega na tym, że aparat zasilany przez AI ma zdolność do identyfikacji zarówno poszczególnych obiektów, jak i scenerii zawartej w obiektywie. Taka zdolność rozpoznawcza pomaga następnie w optymalnym dobraniu parametrów aparatu do każdego aspektu naszej fotografii, dlatego wykonując zdjęcia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, mamy pewność, że osiągnęliśmy najlepszy możliwy do uzyskania efekt i wydobyliśmy to, co najważniejsze na naszym zdjęciu.

Drugi aspekt działania sztucznej inteligencji to środowisko HiVision. To jest ta sfera działania AI, która znacznie poszerza możliwości wykorzystania naszego smartfona. W ramach środowiska HiVision znajdziemy rozwiązanie, które pozwoli nam rozpoznać i błyskawicznie uzyskać informację o najbardziej popularnych obiektach w miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy. HiVision to także możliwość tłumaczenia w czasie rzeczywistym dowolnego tekstu w niezrozumiałym dla nas języku. I w końcu HiVision to również inteligentne szacowanie wagi i kaloryczności posiłków, a także możliwość zakupu dowolnego produktu, który właśnie wpadł nam w oko. To wszystko możliwe jest do uzyskania jedynie poprzez skierowanie kamery smartfona w kierunku interesującego nas obiektu.Coś dla graczy

Jakie parametry są istotne dla fanów gier na urządzeniach mobilnych? Duży wyświetlacz? O tym już było – 6,21’’ w technologii DewDrop zdecydowanie spełnia te oczekiwania. Pamięć RAM – 3GB zawarte w P smart 2019 również jest wystarczające dla większości gier. Potężny procesor – ośmiordzeniowy Kirin710 również spełnia oczekiwania wspomnianej grupy odbiorców. P smart 2019 oferuje jednak coś więcej. Silnik GPU Turbo 2.0, w jaki wyposażony jest nasz smartfon to rozwiązanie dedykowane właśnie dla wzmacniania niesamowitych emocji, jakie towarzyszą graniu na smartfonie. GPU Turbo wraz ze wspomnianą sztuczną inteligencją dostosowuje działanie procesora graficznego tak, by uzyskać, jak najlepszy efekt w każdym aspekcie wirtualnego świata naszej ulubionej gry.


Wszystko, czego można oczekiwać od  smartphona

Jak wspomniałem na początku P smart 2019 to godny następca P smarta. Chociaż wymieniać zalety tego telefonu można w nieskończoność, opisane powyżej funkcjonalności nie pozostawiają wątpliwości, że jest to smartphone, który posiada absolutnie wszystko, czego można oczekiwać od telefonu tej klasy. Niezależnie czy wykorzystujemy smartfon do gier mobilnych, do naszej aktywności w social mediach czy fotografii, P smart 2019 to właściwe narzędzie do każdej z tych czynności.


Autor: Daniel Burek, Ekspert ds. Rozwoju Produktu

UNBOXING Huawei P Smart 2019 | Jakie ma funkcje i co znajduje się w pudełku?Huawei P Smart 2019 - najlepsze funkcje

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj