Cofnij

Polak zdobywcą Grand Prix w globalnym konkursie Next Image

Next Image Awards to międzynarodowy konkurs fotografii mobilnej zorganizowany przez Huawei przy współpracy z National Geographic. Środkowoeuropejska edycja konkursu trwała od lipca do 23 sierpnia. Zwycięskie zdjęcia zostały zgłoszone do edycji globalnej Next Image Awards, w której to Grand Prix zdobył nasz rodak - Michał Wes. Zdjęcie Polaka zostało wybrane najlepszą fotografią mobilną na świecie w 2018 roku!

"Wiadomość o wygranej przyszła mailem - w pierwszej chwili nie mogłem uwierzyć, później była już tylko niesamowita radość! Zdjęcie powstało w śnieżny wieczór w Gdańsku, 24 lutego tego roku. Z okazji 10-lecia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, na dziedzińcu teatru znajdowały się instalacje artystyczne. Moją uwagę przykuła, niesamowicie wyglądająca w spadającym śniegu, praca Teatr w Teatrze autorstwa Kinga Woźniak i Aleksandra Pruciak. Kadr idealny powstał w momencie, gdy moja ukochana zaczęła podziwiać te rzeźby stojąc w snopie światła scenicznego." - opisuje swoją zwycięską pracę Michał Wes, współprowadzący profili IgersGdańsk i IgersPoland na Instagramie, skupiających amatorów mobilnej fotografii.

Grand Prix w globalnej edycji Next Image Awards i I miejsce w kateogrii "Twilight" w Europie Środkowej


Jesteście ciekawi pozostałych nagrodzonych zdjęć w edycji globalnej? Pod linkiem znajdziecie prace wszystkich zwycięzców:
https://gallery.consumer.huawei.com/en/

Jak wyglądał konkurs Huawei Next Image Awards w Europie Środkowej?

Jednym z warunków uczestnictwa w konkursie było wykonanie zdjęcia smartfonem Huawei w jednej z sześciu kategorii:

Portret
Twilight
Hello, life!
Tu i teraz
Natura
Storyboard


Do galerii konkursowej wpłynęło aż 67 610 zgłoszeń z 20 krajów! Zatem konkurencja w każdej kategorii była ogromna. Nasze jury w składzie: Wang Yanmin, Dominic Bracco, Gal Gadot, Alex Lambrechts, Bobby Anwar, Tomasz Lazar nie miało łatwego zadania w wyborze zwycięskich zdjęć! Jednak po burzliwych naradach i spojrzeniu na fotografie z różnych perspektyw, wybrali te najlepsze!

Grand Prix konkursu Huawei Next Image Awards


I miejsce w kategorii "Portret"


I miejsce w kategorii "Hello, life!"


I miejsce w kategorii "Tu i teraz"


I miejsce w kategorii "Natura"


I miejsce w kategorii "Storyboard"Smartfon zamiast profesjonalnego aparatu!

Zdjęcia uczestników Huawei Next Image Awards są najlepszym dowodem na to, że wcale nie musimy mieć profesjonalnej lustrzanki, aby zrobić dobrej jakości fotografię. Aktualnie smartfony z dobrymi aparatami, a takie właśnie są smartfony Huawei, robią równie efektowne zdjęcia. W dodatku dzięki swoim niewielkim rozmiarom jesteśmy w stanie wszędzie je ze sobą zabrać. A okazja na zrobienie niezwykłego zdjęcia może przydarzyć się w każdej chwili, o czym najlepiej wiedzą zwycięzcy naszego konkursu.

O co toczył się fotograficzny bój?

Zwycięzca Grand Prix w konkursie Huawei Next Image zdobył 10 000 euro i zaproszenie na warsztaty fotograficzne z National Geographic we Włoszech! Ponadto uczestnicy, którzy zrobili najlepsze zdjęcia w każdej z kategorii zostali nagrodzeni MateBook X Pro, 2000 euro oraz publikacją zdjęć w miesięczniku National Geographic.

Ci zaś, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce także dostali atrakcyjne nagrody: smartfony HUAWEI P20 Pro i HUAWEI P20.

W konkurs Huawei Next Image Awards rownież bardzo zaangażowała się pubilczność, która miała szansę wytypować swojego zwycięzce. Użytkownicy oddali 956 326 głosów na swoich faworytów. Autor zdjęcia, który został wyróżniony przez Internautów największą liczbą głosów, także wygrał smartfona Huawei P20.

Zwycięzcom Huawei Next Image Awards serdecznie gratulujemy, a wszystkich fotograficznych maniaków zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach!

Wyjątkowa wystawa

Choć konkurs już się zakończył, to jednak nie koniec atrakcji z nim związanych. Każdego prawdziwego fana fotografii mobilnej nie może zabraknąć na wystawie zdjęć uczestników Huawei Next Image Awards! Jest to świetna okazja do zobaczenia fotografii na żywo, przeanalizowania, a może także znalezienia inspiracji.

Zapraszamy wszystkich już od 26 września do NA LATO!
Przyjdź, zobacz i zachwyć się!
https://www.facebook.com/events/1027743677386284/
  • Zapisany do testów
    Em_Wes

    Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych z PL za rok będzie nas jeszcze więcej :)