Cofnij

Huawei Next Image - Twoje kadry w światowym formacie

Postęp technologiczny w zakresie fotografii mobilnej sprawia, że coraz częściej porzucamy ciężkie lustrzanki na rzecz lekkiego smartfona z mocnym fotograficznym orężem. Takie są smartfony Huawei z obiektywami opracowanymi przez Leicę - mistrza w zakresie projektowania układów optycznych. 

Dziś mówi się, że najlepszy aparat to ten, który ma się ze sobą. I taka jest prawda. Wyjmujesz smartfona z kieszeni, jedno kliknięcie i zdjęcie gotowe. I w taki sposób każdy z nas staje się mimowolnie fotografem, reportażystą. Cieszą nas te momenty, w których widzimy coś wartego uwiecznienia, może podzielenia się ze światem i  oczami wyobraźni kadrujemy by chwilę później kadrować już faktycznie – smartfonem.

Potwierdzeniem tego, że fotografia smartfonowa nie odbiega jakością od tej tradycyjnej, jest wyjątkowa sesja #TeamHuawei dla miesięcznika Glamour - wykonana jedynie za pomocą smartfonów Huawei P20 Pro. 


Będąc liderem innowacji w fotografii mobilnej postanowiliśmy zorganizować coś w rodzaju święta dla użytkowników Huawei i wraz z National Geographic stworzyliśmy Next-Image Awards – międzynarodowy konkurs fotografii mobilnej! Liczymy, że będzie to wydarzenie dla każdego, kto ceni sobie wartość uchwyconych momentów i wysoką jakość w fotografii.

Warunkiem uczestniczenia w konkursie jest zrobienie zdjęcia smartfonem Huawei. Do wyboru jest aż 6 kategorii, w których można konkurować. Zarówno ci, którzy stawiają przed obiektywem ludzi, jak i ci, dla których na pierwszym planie jest dzika natura, znajdą kategorię dla siebie:

Portret
Twilight
Hello, life!
Tu i teraz
Natura
Storyboard

Zdjęcia zgłoszone w konkursie będą oceniane przez wyjątkowe jury, które przypatrzy się kadrom z kilku rożnych punktów widzenia.  W skład jury wchodzą: 

Wang Yanmin
, Prezes Huawei CEE&Nordic - nadzoruje strategiczne działania związane z wprowadzaniem na rynki krajów Europy Środkowo-Wschodniej i skandynawskich nowych produktów oraz zarządza aktualnym portfolio Huawei,


Dominic Bracco
- oficjalny fotograf National Geographic, dramaturg, filmowiec i autor instalacji artystycznych,Tomasz Lazar - fotograf niezależny, zwycięzca konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą (m.in. World Press Photo laureat World Press Photo),


Gal Gadot
-  Ambasadorka Huawei, jedna z najbardziej utalentowanych hollywodzkich aktorek,


Alex Lambrechts
-  uznany na całym świecie profesjonalnym fotografem modowym i reklamowym. Publikował m.in w: "GQ Japan", "Nylon", "Elle", "L’Officiel", "VV", "Russh",


Bobby  Anwar
- pochodzący z Kopenhagi samouk fotograficzny i filmowy.  Jego ulubionymi narzędziami do sesji zdjęciowych są aparaty Leica M6, Leica M-P, a ostatnio także Huawei P20 Pro.
O jakie nagrody będą walczyć łowcy kadrów? 


Zdobywca Grand Prix w konkursie Huawei Next Image otrzyma aż 10 000 euro i zostanie zaproszony na 10-dniowe warsztaty fotograficzne do Włoch, by tam wraz z zawodowcami z National Geographic poszerzać swoje horyzonty w zakresie fotografowania. Ale to nie wszystko! Triumfator tej edycji zostanie nagrodzony także ultrabookiem MateBook X Pro, a zwycięskie zdjęcie zostanie opublikowane w najsłynniejszym miesięczniku podróżniczym - National Geographic.

Dla tych, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce na podium, także przygotowaliśmy wyjątkowe nagrody: najlepsze smartfony fotograficzne HUAWEI P20 Pro i HUAWEI P20. 
Dla autorów zdjęć, którzy zostaną najbardziej docenieni przez Internautów, jury przygotowało specjalne nagrody w każdej z kategorii - smartfony HUAWEI P20. 

Gdzie szukać inspiracji?

Można podpatrując innych! Zobacz #TeamHuawei w akcji przed obiektywem! 5 różnych scenerii i 5 różnych fotografów ze smartfonami Huawei P20 Pro w ręce. Każdy z fotografów z inną wizją artystyczną i każdy pełen zapału, by pokazać więcej. Jesteś ciekaw efektów? Zdjęcia z tej sesji ukażą się we wrześniowym numerze miesięcznika Glamour. Redakcja i Huawei wspólnie wybiorą najlepsze zdjęcia #TeamHuawei, które ukażą się w papierowej wersji czasopisma, a cały materiał będzie można zobaczyć na fanclubie, social mediach Huawei oraz w internetowym wydaniu czasopisma. 
Zdjęcia do konkursu można zgłaszać nie później niż do 20.08.2018 r. na stronie http://campaign.consumer.huawei.com/pl/

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj