Cofnij

Wiosna za pasem z wagą Smart Scale od Huawei!

Razem z wiosną obudziły się nasze chęci do tego, by dla zdrowia wprawiać ciało w ruch. Aktywność fizyczna to jeden z lepszych poprawiaczy nastroju, ponieważ wyzwolone endorfiny zamieniają się na optymistyczne nastawienie do życia. Więc wykorzystaj pęd i wiosenne rozbudzenie, by zrobić coś dla ciała i ducha! Korzyści są wyjątkowo mierzalne, dzięki temu, że Twoja waga i kondycja organizmu jest pod bacznym okiem wagi Smart Scale HUAWEI Partner w drodze po zdrowie - Smart Scale 

Jeżeli Twoje oscylują wokół tego, by zadbać o swoją sylwetkę, zmienić nawyki odżywiania i dać swojemu ciału kopa do działania, to idealnym partnerem do tego, by Cię wspierać i monitorować Twój progres, będzie nowoczesna waga od HUAWEI Jak działa waga od HUAWEI?

Przede wszystkim musisz mieć odwagę, by stanąć na wagę. I co dalej? Aby odczyt parametrów był dokładny, stań na wadze boso. Najlepiej, jeśli będziesz ważyć się o stałej porze - wtedy będziesz mieć najbardziej miarodajny punkt odniesienia do wszelkich zmian, jakie zachodzą w Twoim organizmie. Gdy postawisz stopy na Smart Scale, na wyświetlaczu pokaże Ci się ile aktualnie ważysz oraz procent, jaki stanowi tkanka tłuszczowa w Twoim ciele. Smartfon HUAWEI w parze ze Smart Scale 

W jaki sposób śledzić pozostałe parametry i pomiary wykonywane wagą HUAWEI? Nic prostszego:
- Weź smartfona do ręki 
- Połącz się z wagą za pomocą Bluetooth
- W aplikacji stwórz swój profil, aby móc rejestrować to, co mówi Ci waga o Twoim organizmie
- Uzupełnij  w aplikacji dane, takie jak data urodzenia i wzrost. (Są to niezbędne dane do zmierzenia Twojego BMI, czyli Body Mass Index.)


W aplikacji możesz wprowadzić nie tylko swoje dane, ale także masz możliwość utworzenia kont dla swoich domowników.  Waga będzie samoistnie rozpoznawać, kto aktualnie na niej stoi. Nie ma obaw, że przypisze Twoje dane do innego konta. Waga Smart Scale pozna Cię po mnogości parametrów i informacji, które o Tobie zbiera. 
Co wie o Tobie waga HUAWEI?

Waga łączy się z aplikacją tylko w czasie ważenia, ale to nie znaczy, że musisz trzymać smartfona w ręce w trakcie pomiaru. Możesz go odłożyć, żeby nie zafałszować wyniku. Jeżeli zapomnisz o tym, żeby włączyć aplikację w smartfonie HUAWEI, waga tak czy inaczej zbierze wszystkie informacje i zachowa je w trybie offline. Następnym razem, gdy połączysz się z aplikacją, dane zostaną do niej przesłane. 
Wszystkie parametry, pomiary są zapisywane i możesz je w każdej chwili podejrzeć i przeanalizować. Jeżeli ustawiłeś sobie cel wagowy, który chcesz osiągnąć, aplikacja ułatwia Ci śledzenie swojego progresu. Apka tworzy wykres z Twoimi postępami, więc w każdej chwili możesz sobie gratulować albo motywować się bardziej.
Jakie parametry mierzy waga Smart Scale i jak je odczytywać?

Gdy staniesz na wagę, na jej wyświetlaczu pokazuje się Twoja waga i procent tkanki tłuszczowej. Oprócz tych dwóch, w aplikacji na smartfonie pokazuje się 7 innych parametrów mierzonych przez wagę Smart Scale. Są to:

1. wskaźnik BMI -  czyli Body Mass Index to podstawowy parametr, dzięki któremu możesz określić, czy masa Twojego ciała jest na odpowiednim poziomie. Ten parametr bardzo łatwo obliczyć za pomocą wzoru BMI = masa ciała (kg)/wzrost (m)2, a wynik powie Ci na jakim poziomie kształtuje się Twoja waga:

- Niedowaga <18,5 
- Prawidłowa masa ciała 18,5–24,9
- Nadwaga 25–29,9
- Otyłość ≥30
- I stopnia 30–34,9
- II stopnia 35–39,9
- III stopnia ≥40

2. przemianę materii - waga podaje Ci informacje o tym, ile energii zużywa Twój organizm w stanie czuwania (całkowitego spokoju psychicznego i fizycznego). Podstawowa przemiana materii stanowi około 50-70% dobowego wydatku energetycznego człowieka. Średnia wartość PPM u zdrowego człowieka wynosi około 1 kcal / 1 kg masy ciała / 1 godz.

3. procentowy wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej - waga określa procent tłuszczu, jaki jest zgromadzony wewnątrz Twojej jamy brzusznej. Nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie Twojego brzucha może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. W prosty sposób możesz policzyć współczynnik proporcji obwodu pasa do swojego wzrostu za pomocą poniższego wzoru. Jeżeli otrzymasz wynik w przedziale 46-53, to znaczy, że ten współczynniki jest prawidłowy. 
- masę tkanki mięśniowej - Smart Scale określa jak duży procent masy stanowią mięśnie. Tkanka mięśniowa odgrywa istotną rolę, więc warto dbać o jej odpowiedni poziom. Norma mówi o tym, że tkanka mięśniowa powinna stanowić pomiędzy 60-90% masy ciała. 
- zawartość minerałów w kościach - to niezwykle ważny parametr, który mówi o tym, czy w Twoich kościach jest odpowiednia ilość soli niemineralnych. Dla przykładu, dla mężczyzny ważącego 80 kg, bilans mineralny wynosi około 3,2 kg, a dla kobiety ważącej 55 kg wynosi on 2,25 kg.
- procentową zawartość białka - białko stanowi podstawowy budulec i jest niezbędny składnikiem, dzięki któremu Twój organizm regeneruje tkanki.  
- procentową zawartość wody - wraz z wodą i płynami ustrojowymi, w organizmie transportowane są wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Procentowa ilość wody w organizmie zależy od stanu nawodnienia i jest różna dla kobiet (norma około 45-60%) i dla mężczyzn (norma około 50-65%). Należy pamiętać, aby pić co najmniej 2 litry wody dziennie, by zapobiec odwodnieniu. 


Wszelkie parametry powinieneś konsultować z lekarzem, dietetykiem lub trenerem osobistym - a najlepiej z wszystkimi po kolei. Indywidualne podejście sprawi, że będziesz posiadać fachową wiedzę, co i jak dostarczać swojemu organizmowi, by cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją.  

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj