Cofnij

Tablet dla dziecka: dawać, czy nie dawać? Oto jest pytanie!

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez urządzeń mobilnych. Niemal wszyscy z nich korzystamy. Nasze dzieci również zdecydowanie wcześniej wkraczają w świat nowych technologii, które mogą mieć ogromny wpływ na ich rozwój. Jak odpowiedzialnie wykorzystać je w edukacji, aby stanowiły szansę, a nie zagrożenie? Premiera naszego najnowszego tabletu Huawei MediaPad M5 była doskonałą okazją do podjęcia rodzicielskiej dyskusji. Czego się dowiedzieliśmy?

Tablety dla dzieci to temat, który wciąż budzi sporo emocji. Kolorowe ekrany, na których wiele się dzieje, są dla maluchów niezwykle atrakcyjnym bodźcem. Internet i urządzenia mobilne zawładnęły naszą codziennością, dlatego, zamiast zakazywać, lepiej od początku uczyć dzieci mądrze się nimi posługiwać.

O rady i wskazówki poprosiliśmy Agnieszkę Burską-Wojtkuńską oraz Michała Będźmirowskiego - twórców znanych i cenionych blogów parentingowych Mrs. Polka Dot oraz Modny Tata. Wspólnie z internautami podjęli dyskusję na temat zasad, które pozwolą nie tylko dbać o bezpieczeństwo oraz prawidłowy rozwój dzieci, ale uchronią je przed szkodliwymi skutkami nadużywania technologii. Z burzy mózgów wyłonił się szereg dobrych praktyk i wartościowych wniosków. O to najważniejsze z nich:

1. Wybierz odpowiedni wiek - z urządzenia nie powinny korzystać maluchy poniżej 2. roku życia. W przypadku starszych dzieci, kontakt z tabletem powinien odbywać się zawsze w towarzystwie i pod opieką rodzica lub innej osoby dorosłej.

2. Określ zasady używania tabletu - jeszcze zanim dziecko opanuje nowe urządzenie. Warto ustalić porę i czas, kiedy może z niego korzystać. Dzienny kontakt powinien mieścić się w przedziale od 30 minut do 2 godzin. W myśl zasady, im młodsze dziecko, tym krótszy.

3. Udostępnij wartościowe aplikacje - takie, które łączą naukę z zabawą. Mrs. Polka dot przetestowała i zebrała gotową listę edukacyjnych propozycji tutaj.

4. Baw się razem z dzieckiem - tablet to urządzenie wręcz stworzone do wspólnej zabawy i twórczej edukacji. Warto wykorzystać to, jako jedną z dodatkowych form wspólnego spędzania czasu, a także okazję do zacieśniania więzi.

5. Wykorzystaj możliwości swojego tabletu - Huawei MediaPad M5 oddaje do dyspozycji rodziców dedykowane funkcje, dzięki którym mogą wygodniej kontrolować sposób, w jaki ich pociechy korzystają z urządzenia oraz dbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Przykładem takich funkcji jest m.in. „Strefa dla dziecka” - bezpieczna przestrzeń, w której łatwo ustawisz ograniczenia czasowe oraz listę dostępnych aplikacji, a także Tryb Ochrony Oczu, który można aktywować w ustawieniach, aby zredukować emisję niebieskiego światła.

Jeszcze więcej porad i wskazówek dla rodziców znajdziesz na blogu Mrs. Polka Dot oraz Modny Tata. Zajrzyj do wpisów: „Dziecko i tablet - nasz wspólny poradnik rodzicielski” oraz „Jak bezpiecznie korzystać z tabletu?”.

Dzieci bardzo lubią korzystać z tabletów i robią to na wiele sposobów. Dlatego nowy Huawei MediaPad M5 zaprojektowaliśmy z myślą o ich komforcie i bezpieczeństwie. Czy udało nam się sprostać oczekiwaniom? Z dumą odpowiadamy - tak! Otrzymaliśmy rekomendacje od najlepszych testerów: samych rodziców! Mrs. Polka Dot i Modny Tata wzięli MediaPad M5 pod swoją rodzicielską lupę. Razem z dziećmi przetestowali możliwości urządzenia, a swoimi wrażeniami podzielili się na blogach. Znajdziecie je we wpisach „#MediaPad M5 10” oraz „Między technologicznym ascetą a cyfrowym analfabetą, czyli dziecko i tablet”

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj