Cofnij

SARSA: Gonię, biegam, latam!

Koncerty, pisanie tekstów, komponowanie, produkcja muzyczna, praca z innymi artystami, prowadzenie firmy, wieczne życie w trasie, praca w studio, tworzenie promocji każdego singla i artworku to tylko niektóre z zadań wynikających z mojego zawodu. Technologia niesamowicie pomaga mi porządkować życie. I całe szczęście, bo od momentu wydania pierwszego singla „Naucz mnie” moja pasja stała się moją pracą, a praca stylem codziennego życia.

Od zawsze czułam w środku siłę, która – kiedy inni wątpili – pchała mnie i motywowała do konsekwentnego podążania za celem. A moim celem i największym marzeniem było móc w końcu tworzyć dla innych - śpiewanie do czterech ścian mojego pokoju było bardzo przygnębiające. Dlatego jestem bardzo wdzięczna, że mam tak wielu odbiorców mojej muzyki i że mogę dzielić się z innymi tym, co kocham.


Mój patent na hit

Często jestem pytana: Sarsa JAKI JEST PATENT NA HIT? :) Nawet gdybym wiedziała, to bym nie powiedziała. ale wydaje mi się, że dobrą drogą do sukcesu jest PRAWDA.  Ludzie lubią prawdziwe momenty, prawdziwe historie, w których będą mogli odnaleźć również siebie, swoje życie. Ja zawsze opieram moje utwory na moich doświadczeniach, obserwacjach czy opiniach. Nie chcę mówić wprost o moim życiu. Muzyka jest przestrzenią, która pozwala mi w metaforyczny, często zaszyfrowany sposób, opowiedzieć o sobie i swoich doświadczeniach. Gdy moje piosenki stają się podkładem muzycznym w życiu moich fanów to dla mnie największe szczęście i komplement. Cieszę się, gdy słyszę: „Sarsa, ta piosenka jest napisana jakby o moim życiu. Pomogła mi w trudnym momencie”.

Fani – najlepsi doradcy

Poza tym staram się tworzyć w porozumieniu z moimi odbiorcami. Chcę wiedzieć, czy im się to będzie podobało. Lubię pytać fanów o ich opinie na temat mojej twórczości. To dlatego często pokazuję jak tworzę, nagrywając filmiki telefonem, robię streamingi, czy po prostu pytam ich o zdanie w social media. W ten sposób radzę się odbiorców, czy podobają im się moje nowe melodie. Okazuje się, że to technologia pozwala mi prowadzić „moje pierwsze domowe badania muzyczne” i finalnie poznać odpowiedź na pytanie, czy utwór, nad którym pracuję podoba się mojej publiczności, czy nie. 


Muzyka to nie tylko dźwięki

Po premierze ostatniego singla często słyszałam: Skąd pomysł na tak oryginalne, pełne symboli i kolorów lyric video do singla „Zakryj”? A zainspirowały mnie dwie rzeczy. Pierwsza to zjawisko SYNESTEZJI, które badam hobbystycznie. Synestezja to np. umiejętność widzenia dźwięków np. w kolorach albo odwrotnie słyszenie światła. Jednym słowem to pomieszanie zmysłów w bardzo artystycznym wymiarze.

Druga inspiracja wynika z sytuacji, która mnie spotkała. Pewnego razu dowiedziałam się, że na nasze koncerty przychodzą również osoby niesłyszące. Czułam się wyróżniona ich obecnością. Ale chciałam też lepiej zrozumieć i poznać tę grupę moich odbiorców.  Okazało się, że moje koncerty to nie tylko dźwięki czy wibracje, które odczuwalne są w ciele KAŻDEGO. Muzyka to również obraz, kolor, człowiek na scenie - moja ruchowa ekspresja.

Nawiązałam kontakt z Iwoną Cichosz, niesłyszącą osobowością artystyczną. Z jej pomocą staram się wdrażać moje muzyczne pomysły w taki sposób, by osoby niesłyszące również miały do tego dostęp. Moimi działaniami i ostatnim video do singla „Zakryj”, a także całym artworkiem związanym z nadchodzącym trzecim albumem, chcę zwrócić uwagę na wciąż utrudniony dostęp do kultury dla osób niesłyszących. Poza tym pokazuję, że muzyka to wielowymiarowe zjawisko, a nie tylko dźwięki, które słyszymy. Ten trzeci album na pewno będzie mocno skojarzony z mottem: SEE MORE MUSIC :)

3 albumy i aktywne słuchanie 

Zawsze staram się, by kolejny album miał konkretne przesłanie. Moja debiutancka płyta „Zapomnij mi” miała na celu pokazać ludziom, że w życiu nie wolno się bać, bo strach potrafi zniszczyć najpiękniejsze marzenia. A przecież każde marzenie jest realne do spełnienia, jeśli mamy odwagę, by za nim konsekwentnie podążać. MAKE IT POSSIBLE! Wszystkim moim fanom powtarzam, żeby śmiało gonili marzenia, mieli miłość i pasję do tego, co robią. Prędzej czy później ta pasja przyniesie sukces i docelowo profesjonalizm. Feel no Fear, a jutro znowu będziesz gonić, biec, latać ponad!

Drugi album miał na celu pokazać, że ja jako artystka niczym nie różnię się od moich fanów. Jestem jak „Pióropusze” - różnorodna, pełna odcieni, balladowa jak „Motyle i ćmy”, a czasami intensywna lub taneczna jak „Volta” czy „Bronię się”. Każdy ma w sobie taką różnorodność i to jest w porządku. OK jest być sobą w każdej odsłonie.


Trzeci album, o którym już wspomniałam, na ten moment jest dla mnie najbardziej ekscytujący. Cieszy mnie, że już na etapie promocji pierwszego singla „Zakryj” moi fani są maksymalnie zaangażowani w bycie częścią tej muzycznej historii. Do tego momentu dostałam masę rysunków amatorskich, a nawet poważnych dzieł malarskich zainspirowanych moją muzyką. Cieszę się, że moi fani już teraz są częścią przekazu #seemoremusic, który mówi o tym, że muzyka może mieć swój indywidualnie stworzony obraz. Każdy może interpretować, rozumieć moje teksty po swojemu, według własnej wrażliwości, według własnego doboru kolorów. 

Technologia uruchamia rozwój

Od mojego debiutu w 2015 roku zdążyłam przyzwyczaić ludzi do tego, że moje życie jest w całości związane z muzyka. Mój lifestyle to tworzenie, praca, produkcja muzyczna i podróże w poszukiwaniu nowości na rynku produkcji muzycznej czy wizualnej. Ludzie obserwujący moje działania są zainteresowani moja muzyką i moim profilem artystycznym, nie moim życiem prywatnym. Bardzo staram się dbać o to, by nie zawieść ich oczekiwań związanych z kolejnym utworem czy teledyskiem. Zwłaszcza, że zaufanie i wsparcie moich odbiorców wyraża się między innymi w ponad 152 milionach wyświetleń muzyki na samym YouTube. To dla mnie sygnał, że część wizualna mojej muzyki jest bardzo ważna. Wiele uwagi przykładam do nowości technologicznych, które pomagają mi jeszcze lepiej dzielić się samym procesem tworzenia i efektami mojej pracy. Cieszę się, że bycie w #TeamHuawei pozwala mi również poznawać te nowości oraz zbierać inspiracje do tworzenia trzeciego albumu!

 • Huawei Support

  ROZWIĄZANIE KONKURSU! Dziękujemy za udział w konkursie oraz wszystkie posty. Wybraliśmy autorów najbardziej kreatywnych wpisów, których mamy przyjemność zaprosić na Warsztaty artystyczne, które poprowadzi Sarsa. Osoby z listy poniżej prosimy o zastosowanie się do Regulaminu: Zwycięzcy zobowiązani są w ciągu 2 dni od daty opublikowania listy, o której mowa w ust. 2, przesłać na adres konkurs@gong.pl wiadomość e-mail z potwierdzeniem uczestnictwa w Warsztatach oraz danymi niezbędnymi do przekazania nagrody, to jest: imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, adresu email. Niezachowanie tego terminu, podanie nieprawidłowego adresu lub danych, o których mowa w zdaniu poprzednim skutkują utratą prawa do Nagrody, która pozostaje wówczas do wyłącznej dyspozycji Organizatora. Lista nagrodzonych osób: Oskar Didyk, Arkadiusz Markowski, Filip_Siskin, Wioletta Cieślak, gosiaczekryki, Danuta, Małgorzata Stramecka, Claudia, Klaudia Chmielewska, Matevv, Szymek, Arek, Jerzy Karpiński, Aentt, Anka, Renata Czerwińska, Damian Krężelewski, Marika2912, Anna Małyska, Anka22, Paulina Pawlik. Gratulujemy i czekamy na Wasze maile!

 • Sebus845

  Jestem bez żadnych szans kiedy jesteś obok mnie z Tobą łatwiej dzielić dzień za dniem jestem bez żadnych szans kiedy obok jesteś Ty niech zostanie wszystko tak jak jest

 • Paulina Pawlik

  Ty mnie nauczyłeś jak rozjaśniać ciemność, Która czai się w każdym z nas Dwa odległe światy ze sobą połączyłeś Choć nie dawał nikt żadnych szans

 • Anka22

  Gdy będziemy sami, dotknij mojej dłoni i powiedz, że będziesz tu; zawsze przy mnie blisko, dzielić chwile dobre, wspólnie witać każdy dzień. Bo, z Tobą łatwiej jest (...)