Cofnij

Weź udział w biegowej akcji Watch My Way!

Kochasz biegać, a może dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z bieganiem? Z myślą o Tobie uruchamiamy wyjątkowy projekt: Watch My Way with Huawei! W ramach projektu możesz zgłosić swój udział, aby przez miesiąc trenować pod okiem eksperta i przygotowywać się do dowolnych zawodów na początku maja. Dla trzech wybranych osób przygotowaliśmy specjalny pakiet biegacza: najnowszy zegarek sportowy serii Huawei Watch GT, bezprzewodowe słuchawki oraz inteligentną wagę Huawei, która waży m.in. masę mięśni i tkankę tłuszczową. Przygotowania trójki biegaczy będziemy relacjonować m.in. na naszym blogu oraz polskabiega.sport.pl!

Szansę na udział w projekcie ma każdy miłośnik aktywnego trybu życia: ten, kto pokonuje przykładowe 10 km w ponad godzinę; ten, kto leniwie pokonuje identyczny dystans w 50 min, jak i ten, kto wreszcie chce złamać 40 min. Wystarczy, że w komentarzu poniżej artykułu odpowiesz na trzy proste pytania:

--> dlaczego chcesz znaleźć się w gronie trzech biegaczy trenujących przez miesiąc pod okiem trenera?   
--> co lub jaka funkcja w nowym sportowym zegarku serii Huawei Watch GT interesuje Cię szczególnie?
--> w jakim biegu na początku maja planujesz swój udział?

Na zgłoszenia w formie komentarzy czekamy do 28 marca 2019, a nazwiska 3 wytypowanych osób ogłosimy 1 kwietnia 2019. Każda z wybranych osób otrzyma sportowy zegarek, inteligentną wagę i bezprzewodowe słuchawki Huawei, a 8 kwietnia 2019 rozpocznie indywidualny plan treningowy i nieodpłatne konsultacje z trenerem. Ale to nie wszystko!

Od kwietnia co tydzień będziemy relacjonować przygotowania trójki biegaczy do majowych zawodów. Relacje, w których swój głos ekspercki zabierze także trener będą publikowane na naszych profilach społecznościowych, blogu oraz polskabiega.sport.pl i spidersweb.pl.     


Zestaw sportowy Huawei, czyli must have biegacza

Żeby było jasne! Korzystanie z technologii nie sprawi, że nagle poprawimy wydolność, szybkość i wytrzymałość. Ale na pewno może pomóc w planowaniu i monitorowaniu treningu, a do tego może uprzyjemnić ćwiczenia. Zestaw sportowy Huawei nadaje się do tego idealnie:   

Nowy zegarek serii Huawei Watch GT

To najnowszy, multisportowy zegarek Huawei, który swoją premierę miał 26 marca w Paryżu! Stworzony z myślą o biegaczach, doskonale sprawdza się również w innych dyscyplinach sportowych takich jak pływanie, wspinaczka czy jazda na rowerze. Przy wykorzystaniu funkcji GPS może pracować nawet do 22 godzin i z powodzeniem wytrzymuje nawet wielogodzinny, intensywny trening. Nowy zegarek serii Huawei Watch GT wykorzystuje sygnał pobierany z 3 satelitów, co pozwala uzyskać dokładniejsze dane dotyczące lokalizacji i trajektorii ruchu. Również bardziej precyzyjny jest pomiar tempa i tętna. Dodatkowo monitoruje i analizuje jakość snu. Zegarek współpracuje z aplikacją Huawei Health, która jest dostępna na smartfonach Huawei (do pobrania także na innych urządzeniach z systemem Android).


Aplikacja Huawei Health

Wspomniana aplikacja oferuje wiele dodatkowych możliwości. Nie tylko gromadzi i wyświetla dane rejestrowane na bieżąco przez zegarek, ale też umożliwia tworzenie i monitorowanie zaawansowanych planów treningowych. Dodatkowo HUAWEI Health współpracuje z innymi urządzeniami, np. inteligentną wagą HUAWEI Smart Scale. Dzięki temu HUAWEI Health może wyświetlać w jednej linii szereg powiązanych ze sobą parametrów: pokonany dystans, spalone kalorie, tętno, rodzaj i intensywność ćwiczeń, jakość snu oraz zmieniającą się wagę. Jednocześnie każdy parametr może być analizowany w różnych jednostkach czasu: godziny, dnia, tygodnia, miesiąca oraz roku. Tak dokładna i kompleksowa wiedza umożliwia wychwycenie współzależności i budowanie coraz lepszych planów ćwiczeń.

Inteligentna waga Huawei Smart Scale

Huawei Smart Scale mierzy i monitoruje  dziewięć parametrów: masę ciała, procent tkanki tłuszczowej, wskaźnik BMI, masę mięśniową, zawartość wody w organizmie, masę kości, zawartość białka, masę tkanki kostnej oraz BMR. Poza tym, podobnie jak nowy zegarek serii Huawei Watch GT, inteligentna waga współpracuje z aplikacją Huawei Health, której dostarcza dane niezbędne dla planu treningowego. Dzięki temu użytkownik może jeszcze efektywniej monitorować funkcje organizmu i lepiej zarządzać swoimi treningami.

Więcej szczegółów dotyczących urządzenia znajdziesz pod linkiem.

Bezprzewodowe słuchawki Huawei

Lekkie słuchawki Huawei (ważą zaledwie 19,7 g) zostały zaprojektowane dla aktywnych osób, które chcą wzbogacić swoje treningi o ulubioną muzykę. Są bezprzewodowe i stabilnie utrzymują się w uszach, nawet podczas bardzo intensywnego treningu. Bateria jest pojemna, pozwala odtwarzać muzykę lub prowadzić rozmowy przez 11 godzin. W trybie czuwania słuchawki mogą pracować nawet do 10 dni. I równie ważne: oferują świetną jakość dźwięku, wzmacniają głębię basów oraz minimalizują zniekształcenia dźwięku.

Więcej szczegółów dotyczących urządzenia znajdziesz pod linkiem.


Wsparcie profesjonalnego trenera

Każda z 3 wytypowanych w konkursie osób, oprócz zestawu urządzeń Huawei, otrzyma także wsparcie trenera – Wojtka Staszewskiego, który na swoim koncie ma ponad 60 ukończonych maratonów. Wraz z żoną Kingą, instruktorką fitness, prowadzi w Warszawie KS Staszewscy. Codziennie pracuje z biegaczami w różnym wieku, pomaga ustalać im plany treningowe, pokazuje ćwiczenia i dopasowane do ich warunków techniki biegowe, a także wspiera w realizowaniu indywidualnych celów.

Jego zadaniem w akcji Watch My Way with Huawei będzie pomoc w ustaleniu indywidualnych planów treningowych każdej z osób startujących w majowych biegach. Plan treningowy będzie bazą dla tworzenia wskazówek biegowych oraz raportowania postępów uczestników, o których będziemy pisać również na blogu. Wszystkie plany będą przygotowane w oparciu o indywidualne cele, możliwości oraz doświadczenia zawodników. Każdy z uczestników wypełni ankietę, w której opisze szczegóły swoich dotychczasowych treningów, poda życiowe rekordy, a także określi ilość i czas treningów, jakie chce realizować tygodniowo. Z pomocy Wojtka uczestnicy będą mogli korzystać na bieżąco zdalnie - co tydzień dostaną wskazówki, a także – jeśli pozwoli im na to sytuacja – stacjonarnie w Warszawie. Wojtek chętnie zaprosi biegaczy na swoje treningi!

Relacje na blogu Huawei

Uczestnicy biegów będą testować funkcjonalności urządzeń Huawei i pracować pod okiem trenera, a my będziemy na bieżąco informować o ich postępach na blogu. W postach poświęconych pracy zawodników pokażemy dokładne dane zaczerpnięte z urządzeń, aplikacji Huawei Health oraz z raportów trenera. Dzięki temu fani Huawei będą mogli zobaczyć jak dane pozyskiwane z urządzeń pomagają tworzyć plan treningowy, idealnie dopasowany do potrzeb i możliwości konkretnego zawodnika. A gdy przyjdzie czas startów w majowych biegach i maratonach, będziemy wspólnie kibicować naszej trójce!

Jeśli jesteś fanem biegania i chcesz przetestować działanie zestawu urządzeń Huawei we współpracy z profesjonalnym trenerem, weź udział w naszym konkursie.

Do startu, gotowi, START!

 • Huawei Support

  ROZWIĄZANIE KONKURSU! Dziękujemy za udział w konkursie oraz wszystkie posty. Wybraliśmy autorów najbardziej kreatywnych wpisów, których mamy przyjemność zaprosić do udziału w BIEGOWEJ AKCJI WATCH MY WAY! Serdecznie gratulujemy następującym osobom: Michał Siemiński, mara.rus15@wp.pl oraz zasuwaj. Zwycięzcy zostali poinformowani mailowo o konieczności podania danych niezbędnych do przekazania nagród. Pozdrawiamy!

 • ManguS

  NIE biegam, ale może Huawei Watch GT jest w stanie zmotywować takiego lenia jak ja. Z kolei trener pokaże odpowiednie przygotowanie do biegu oraz pomoże zinterpretować wartości z treningów z zegarka.

 • baczyk.grzegorz

  Od roku interesuję się sportem coraz bardziej. Chodzę regularnie na siłownię, dużo biegam, biorę udział w wielu zawodach, głównie biegi przeszkodowe takie jak Runmageddon, w tym roku również Barbarian Race, ale także płaskie takie jak Dbam o Zdrowie, Rossmann Run, etc. Staram się poszerzać swoje zainteresowania związane ze sportem, dlatego też przeszedłem kurs trenera personalnego. Na codzień pracuję w korporacji jako analityk danych, a sport traktuję jako swoją odskocznię od wszelkich stresów i możliwość pomocy innym. Dlatego też chcę wziąć udział w tym roku w charytatywnym biegu Wings for Life. Przygotowanie trenera pozwoli mi zdobyć jak najlepszy wynik i dzięki temu dłuższe pozostanie na trasie, a także pozwoli mi poprawić moje możliwości w biegach przeszkodowych.

 • smg

  Sprawa jest prosta. Nie lubię biegać. Od zawsze z zaciekawieniem obserwuje ludzi, którzy w bieganiu są zakochani. Próbowałem się przekonać do tej formy aportu już wiele razy, ale nadal nie wiem co ludzie w tym widza. Jestem ciekaw czy profesjonalny trener i jednocześnie miłośnik biegania jest w stanie we mnie zaszczepić fragment swojej pasji. To właśnie chciałbym sprawdzić biorąc udział w tym konkursie. Ze smartwatchem jest podobna sytuacja. Zawsze ciekawiło mnie po co ludzie kupują smartwatche skoro telefon i tak pewnie maja w pobliżu. Po co, na tak małym ekranie robić rzeczy które mogę zrobić na telefonie ? Te dwie rzeczy chętnie sprawdzę na własnej skórze jeżeli zostanę wybrany. Odnośnie biegu w maju jaki chciałbym zaliczyć ? Nie mam pojęcia. Nie orientuje się w temacie aż tak. Wezmę udział w jakimkolwiek wyścigu jeżeli tylko trener zrobi ze mnie biegacza.