Cofnij

Jakim typem użytkownika laptopa jesteś?

Pokaż mi swojego laptopa, a powiem Ci kim jesteś - czy wiesz jak wiele wygląd Twojego laptopa i sposób korzystania z niego może powiedzieć o Tobie, jako użytkowniku?
Każdy ma inne preferencje dotyczące sprzętu, w inny sposób z niego korzysta. Wielu z nas widzi w laptopie jedynie narzędzie do pracy, dla innych to centrum sterowania wszechświatem. Jedni chuchają i dmuchają na swoje ultrabooki, drugim komputer towarzyszy nawet podczas spożywania posiłków. To w jaki sposób korzystasz z laptopa, definiuje Cię jako użytkownika. Dzięki badaniu zleconemu firmie Ipsos przez Huawei, możesz dowiedzieć się kim jesteś dla swojego laptopa.


W badaniu przeprowadzonym w 6 krajach (w Polsce, Austrii, Danii, Szwecji Finlandii i Norwegii) wyszczególniono 5 typów użytkowników:

  • Szefów
  • Najlepszych przyjaciół
  • Miłośników luksusu
  • Luzaków
  • Artystyczne dusze

Wypełnij krótki test i dowiedz się kim jesteś dla swojego laptopa:
KLIKNIJ TUTAJ. 

Laptop zwierciadłem użytkownika

W pytaniach brano pod uwagę różne kryteria, m.in parametry urządzenia jakimi użytkownik kieruje się przy zakupie, sposób korzystania z laptopa, dbałość o sprzęt, stylistykę i design. Do wybranych odpowiedzi zostały przypisane konkretne cechy i w ten sposób powstały profile poszczególnych typów użytkowników:

Szef

Jeżeli wynik testu przyporządkował Cię do "Szefów" to oznacza, że laptopa wykorzystujesz głównie do pracy. Ma dla Ciebie znaczenie prędkość procesora i wielkość pamięci zewnętrznej. Obydwa parametry przez ponad 40% "Szefów" zostało określonych jako najważniejsze w kontekście korzystania z laptopa. Przykładają oni dużą wagę do tego, jak wygląda ich sprzęt. Laptop zawsze musi być czysty i zadbany. O jedzeniu przy komputerze nie ma mowy.


Najlepszy przyjaciel

98% badanych zdefiniowanych przez badanie jako "Najlepsi przyjaciele" nie korzystają ze swoich laptopów w domu. Są wierni marce i trudno im się rozstać ze sprzętem, są bardzo do niego przywiązani. Aż 73% określa swój laptop jako stylowy. 53% "Najlepszych przyjaciół" niechlubnie stwierdza, że ich sprzęt często jest zakurzony.


Miłośnik luksusu

Czy wiesz, że według badania to najliczniejsza grupa użytkowników laptopa w Polsce? Aż 28% badanych w naszym kraju zostało określonych właśnie w ten sposób. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że 82% "Miłośników luksusu" bardzo dba o czystość swojego sprzętu, a ponad 60% ma porządek na pulpicie. Dla tego typu użytkownika najważniejsza jest bezproblemowa praca na laptopie. Musi być niezawodny.Artystyczna dusza

To w głównej mierze młodzi użytkownicy między 19-29 rokiem życia. Dla 51% z nich laptop jest głównym źródłem rozrywki, które powinno być wyposażone w niestandardowe funkcje, które wyróżniają sprzęt na tle innych. "Artystyczne dusze" personalizują swoje laptopy wizualnie, z zewnątrz. Przyklejają naklejki lub wyposażają we wzorzyste obudowy.Luzak

Twój luzacki styl życia przekłada się także na korzystanie z komputera? Bratnie dusze pod tym względem znajdziesz w aż 43% badanych, którzy zgodnie stwierdzają, że sprzęt służy w głównej mierze do komunikacji z innymi. "Luzakom" nie przeszkadzają rysy na obudowie, a dodatkowo czynią ze swojego komputera towarzysza śniadań, obiadów i kolacji. 88% "Luzaków" korzysta z ultrabooków w domu. Na luzie.Skąd pomysł na taką analizę?

Huawei stawia na pierwszym miejscu opinie użytkowników o swoich produktach. Dzięki nim, każdy z projektowanych sprzętów Huawei jest idealnie dopasowany do potrzeb konsumentów. Nie inaczej jest z najnowszym ultrabookiem MateBook X Pro. Dzięki wsłuchaniu się w to, co do powiedzenia mają ci, którzy w różny sposób korzystają z laptopów, Huawei stworzyło ultrabooka, który jest doskonałym wyborem. Bez względu na to jakim typem użytkownika jesteś.

Profesjonalny typ tak ma

Dla każdego z "Szefów" Matebook X Pro został wyposażony w mocny procesor, dedykowaną kartę graficzną, bardzo pojemną kartę SDD, dzięki której w mgnieniu oka można uzyskać dostęp do swoich dokumentów oraz aplikacji. Dodatkowy feature przyspieszający obsługę laptopa to czytnik linii papilarnych. Jedno dotknięcie i wszystko jest pod ręką.

Ci, którzy są "Najlepszymi przyjaciółmi" dla swojego ultrabooka i lubią wszelkie nowinki i udoskonalenia technologiczne, docenią z pewnością funkcję PC Manager. Dzięki niej, przesyłanie danych i plików między urządzeniami Huawei odbywa się błyskawicznie i bezprzewodowo.

Co przekona "Miłośnika luksusu" do korzystania z flagowca wśród ultrabooków Huawei? Ten typ użytkowników wskazuję wygodę korzystania jako jeden z priorytetów, więc dotykowy ekran Full View o rozdzielczości 3000x2000 pikseli zrobi na nich wrażenie.

Czy "Artystyczna dusza" odnajdzie bratnią duszę w MateBook X Pro? Na pewno. Mocna bateria i profesjonalnej jakości system audiowizualny to gwarancja długiej rozrywki i korzystania z internetu przez wiele godzin.

"Luzak" z Matebook X Pro tworzą zgrany duet. "Luzak" wszędzie ze sobą nosi ultrabooka Huawei, ponieważ jego waga wynosi zaledwie 1,33 kilograma, a jego rozmiar nie przekracza wielkości kartki A4. A dodatkowo, jest odporny na zachlapania wodą, więc "Luzak" ma luzik podczas spożywania posiłków w towarzystwie swojego ultrabooka.

Jeden dla wszystkich

Wszystkie typy użytkowników łączy jedno - zamiłowanie do sprzętu wysokiej klasy. Bez względu na to czy jesteś "Szefem", "Luzakiem" lub "Artystyczną duszą" to niezawodność, wytrzymałość, stylowy design i mnogość technologicznych unowocześnień są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy otworzyć najnowszego ultrabooka Huawei - MateBook X Pro.

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj