Cofnij

Filtry wideo w Huawei P8

Dobrze czasem spojrzeć na świat przez różowe okulary. Zmienianie rzeczywistości za pomocą filtrów znamy nie od dziś ze zdjęć publikowanych na portalach społecznościowych. Kontrast, nasycenie i odcień, dobrane w odpowiedni sposób, tworzą magiczną nakładkę, która potrafi zmienić nasze codzienne otoczenie w niezwykłe miejsca i wydobyć z nich zupełnie nowe kolory. Ale czy ta rewolucja jest zarezerwowana wyłącznie dla fotografii i obrazów zatrzymanych w czasie? Nasz filmowy duet Jakubowska i Gronowski postanowili sprawdzić, co na ten temat ma do powiedzenia Huawei P8 i odkryli w nim prawdziwego eksperta od kolorowania świata… także w ruchu. ;)Szybki wypad na miasto i przemierzanie znanych już szlaków to najlepszy sposób na pozytywne zaskoczenie możliwościami Huawei P8 i licznymi udogodnieniami towarzyszącymi kręceniu materiałów wideo. Tuż po uruchomieniu kamery oko cieszy wyjątkowej jakości obraz. Smartfon zawdzięcza go pionierskiemu na rynku rozwiązaniu, jakim jest martyca RGBV rejestrująca 4 kolory. Pozwala to na zwiększenie jasności i zakresu dynamicznego oraz ograniczenie szumów podczas pracy przy słabym oświetleniu. Dodatkowo telefon posiada optyczną stabilizację obrazu wydajną nawet do 3 EV.

Dość o technikaliach. ;) Czas sprawdzić, co się kryje pod tajemniczą rozetą filtrów dostępną na wyciągnięcie palca! Po rozwinięciu tej opcji mamy bowiem do wyboru aż 9 oryginalnych efektów, które pozwolą przenieść akcję filmu do (trochę) innego świata bez zmiany pleneru! W zależności od potrzeb czy nastroju operatora kamery Huawei P8 nasz materiał może ociekać słodyczą dzięki pastelowym kolorom, przywoływać na myśl stare, dobre czasy, które powspominamy z sentymentem, a nawet powrócić do zamierzchłej przeszłości, w której zachwycaliśmy się pierwszymi, monochromatycznymi krokami kinematografii. Każdy z filtrów jest inny, ale każdy równie fascynujący, a praca z nimi dostarcza dużo dobrej zabawy i rozpalonych kreatywnie… wrażeń estetycznych.

Zaawansowane parametry i zadowalająca liczba dodatków to jednak nie wszystko, co może zaproponować kamera Huawei P8. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści docenią także tryb reżyserski, w który został wyposażony smartfon. Stworzenie własnego miniaturowego studia filmowego to nie lada gratka, dlatego zabawa aplikacją Direct Mode nie skończy się szybko. ;) Dzięki tej innowacji smartfon zamienia się w centrum dowodzenia dla trzech innych urządzeń, z których przechwytuje obraz rejestrowany przez ich kamery. Połączenie możliwe jest w trybie Wi-Fi Direct, a obrazy ze wszystkich kamer można dowolnie przełączać i nagrywać jedno wideo.

Huawei P8 pozwala swoim użytkownikom na wcielenie się w rolę reżysera i tworzenie wyjątkowych materiałów filmowych. To kolejna rewolucja w świecie nowoczesnych technologii, dzięki którym poręczny smartfon może posłużyć do czegoś więcej niż kontakt ze światem zewnętrznym, a zaproponowane przez Huawei technologie sprawiają, że wideo nagrywane telefonem wejdzie na zupełnie nowy poziom.

Brak komentarzy pod artykułem. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj